Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

"Батьківщина" підготувала зміни до закону про вибори

"Батьківщина" підготувала зміни до закону про вибори, що дозволяють Тимошенко брати участь у президентських перегонах. Законопроект також пропонує заборонити президенту, який займав свою посаду два терміни поспіль, балотуватися на третій.
 
Депутат від "Батьківщини" Руслан Князевич зареєстрував у Верховній Раді проект системних змін до закону про вибори президента.
 
Законопроектом пропонується заборонити висування кандидатів від партій і блоків, прибрати з бюлетеня пункт "проти всіх", а також ввести пряму заборону на визнання недійсними результатів голосування в межах округу. У той же час ЦВК може визнати недійсними вибори в цілому - ст. 15 визначає, що в цьому випадку проводяться повторні вибори, пише Коммерсант-Україна.
 
Пропонується змінити норму про заборону екс-президенту, який займав цю посаду два терміни поспіль, балотуватися втретє. Чинний закон це категорично забороняє.
 
Також пропонується зняти заборону на участь у виборах громадян із непогашеною судимістю, що відкриє можливість для участі в перегонах екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Як відомо, дане обмеження не передбачено Конституцією, але є в законі про вибори президента.
 
Князевич пропонує зниження кворуму у дільничних комісіях з двох третин до половини членів: висока планка кворуму давала можливість впливовим політичним силам блокувати засідання комісії.
 
Пропонується також низка механізмів боротьби з поданням кандидатами фіктивних списків членів виборчкомів за своєю квотою.
 
Автор пропонує знизити до мінімуму контроль Центрвиборчкому за процесом висування партіями кандидатів у президенти, а окружкомів - за ходом виборчої кампанії.
 
Згідно з законопроектом, різко знижується число підстав для відмови у реєстрації кандидата. Зокрема, причиною для цього може бути наявність у програмі кандидата положень, направлених "на ліквідацію незалежності україни, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави".
 
Законопроект пропонує дозволити громадським організаціям спостерігати за виборами. У нинішньому законі така можливість не передбачена.
 
Депутат пропонує скасувати заборону на публікацію соцопитувань в останні два тижні перед виборами, а також екзит-полів - до закриття виборчих дільниць. Між тим подібні норми діють у більшості європейських країн.
 
Депутат запропонував законодавчо заборонити масові акції - збори, мітинги, походи, демонстрації та пікети від імені кандидатів у президенти і партій, від яких зареєстровані кандидати з півночі п'ятниці, що передує дню виборів, і до закінчення виборчого процесу.
 
Князевич не врахував, що цей період закінчується лише після оголошення ЦВК імені переможця. Таким чином, запропонована Князевичем норма ставить поза законом традиційні мітинги з метою "захисту результатів виборів".
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 11 вересня 2013, 15:00

Теґи

: Батьківщина, Тимошенко, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17188000679016 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0