Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Мін'юст запропонував не змінювати закон про вибори до саміту у Вільнюсі

На думку міністра юстиції Олени Лукаш, вносити поправки до закону про вибори народних депутатів потрібно після того, як буде отримано висновки міжнародних експертів.
 
Зміни до закону про вибори народних депутатів треба вносити після Саміту "Східного партнерства", який пройде 28-29 листопада у Вільнюсі (Литва). Про це заявила міністр юстиції Олена Лукаш.
 
"Позиція міністерства полягає в тому, що в частині зміни виборчого законодавства необхідно спочатку отримати остаточні висновки експертів Венеціанської комісії і ОБСЄ. Маючи остаточний документ, який буде сприйнятий самітом, треба сідати і виробляти позиції", - заявила вона.
 
При цьому міністр зазначила, що якщо Верховна Рада внесе зміни до закону, які міжнародні експерти не схвалять, то це викличе проблеми. У той же час, за її словами, Мін'юст не приймає рішень щодо організації і проведення виборів, бо це прерогатива парламенту. "Якщо парламент зможе змінити правила, то будемо виконувати... Але я тут сповнена сумнівів", - сказала вона.
 
Лукаш відмовилася розповісти, які пропозиції Мін'юст врахував у законопроекті про зміни закону про вибори, сказавши тільки, що змін у ньому багато.
 
"На сьогодні Міністерство юстиції розробило законопроект, який проходить тільки ревізію у Венеціанській комісії і стосується технічних процедур, пов'язаних із реалізацією цього закону. Я б хотіла надати остаточний звіт вже після оцінки комісії. Змін дуже багато", - підкреслила міністр.
 
За її словами, висновки Венеціанської комісії до доопрацьованого законопроекту очікуються на початку жовтня.
 
Також вона додала, що вибори у проблемних округах навряд чи пройдуть з урахуванням нового закону про вибори в Україні. "Моя особиста позиція, що якщо 220 депутатів (мажоритарників - ред..) обиралися за одними правилами, інші п'ять або більше депутатів повинні обиратися за тими самими правилами. У цьому рівність підходів і рівність суб'єктів виборчого процесу", - сказала міністр юстиції.
 
Нагадаємо, вдосконалення виборчого законодавства є одним із зобов'язань України для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Угоду планується підписати на саміті "Східного партнерства" 28-29 листопада у Вільнюсі (Литва).
 
У червні було представлено висновки Венеціанської комісії і Бюро демократичних інститутів та прав щодо проектів законів України про повторні вибори народних депутатів. Зокрема, комісія запропонувала Україні дозволити балотуватися у депутати особам з судимостями.
 
Також Україні рекомендували зменшити прохідний бар'єр для політичних партій до 5% до 3%, і законодавчо передбачити можливість формування виборчих блоків.
 
"Батьківщина" наполягала на тому, щоб зміни до закону про вибори депутатів було внесено до початку саміту.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 11 вересня 2013, 15:17

Теґи

: Олена Лукаш, вибори, Міністерство юстиції


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,168123960495 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0