Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Комітет виборців вважає позбавлення Маркова депутатського мандата незаконним

Голова КВУ впевнений, що позови Кармазіна, за якими депутатів позбавляють мандатів, санкціонували у вищих ешелонах влади.
 
Рішення Вищого адміністративного суду про позбавлення депутатського мандата народного депутата фракції Партії регіонів Ігоря Маркова є недійсним і не сприяє становленню демократії в Україні, вважає голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.
 
"Якщо дійсно були порушення на виборах, то в законі було передбачено час для оскарження і відповідних дій. Після того, як цей час минув, будь-які спроби позбавлення мандата є неправоможними. Тому це рішення, на нашу думку, є недійсним, і тепер цікаво, як ситуація буде розвиватися далі", - заявив Черненко.
 
"Це продовження небезпечної тенденції, коли суд позбавляє мандата діючих народних депутатів, які вже приймали закони. Ми активно критикували попередні рішення (про позбавлення мандатів Олександра Домбровського і Павла Балоги). Без огляду на причини та осіб, це не сприяє в цілому демократії в Україні та дискредитує український парламент", - підкреслив голова КВУ.
 
Він нагадав про прецедент Домбровського і Балоги, коли їхні картки фактично заблоковані і вони вже не є депутатами, але вибори в округах, де вони були обрані, не призначаються.
 
"Тобто Верховна Рада не взяла на себе відповідальність, начебто переводить стрілки на ЦВК, але у Конституції є вичерпний перелік підстав, коли депутата може бути позбавлено мандата - за власним бажанням, у разі смерті, але не через рішення суду. Тому ситуація залишається підвішеною, у нас парламент знову буде працювати не у повному складі, навіть якщо пройдуть вибори у п'яти округах, і як буде далі розвиватися ситуація - невідомо", - підкреслив експерт.
 
Черненко вважає, що екс-народний депутат Юрій Кармазін, за позовом якого було позбавлено повноважень вже трьох народних депутатів, діяв не з власної ініціативи. "Такі справи не вирішуються без негласної вказівки вищого керівництва країни. Кармазін тут, звичайно, виступає лише виконавцем. Вважаю, якщо б ці дії не були санкціоновані більш високими людьми, то навряд чи і суд би задовольнив цей позов. Тому Кармазін тут - лише інструмент", - сказав він.
 
Як повідомлялося, ВАСУ у четвер виніс рішення за позовом Кармазіна, яким фактично позбавив Маркова депутатських повноважень. Кармазін на підтвердження своїх позовних вимог додав лист головного слідчого управління МВС України про фальсифікації на виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року з понад 6 тисяч підписів на користь Маркова.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 13 вересня 2013, 13:15

Теґи

: Макаров, Черненко, КВУ, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,169429063797 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0