Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Екс-голова ЦВК Шаповал упевнений, що влада маніпуляціями виграє будь-який референдум

Коли влада у пострадянських країнах проводить референдум, вона завжди перемагає, незважаючи на домінування в суспільстві протилежної думки, нагадав Шаповал.
 
Колишній голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає недоцільним проведення в Україні референдуму з будь-якого питання через недосконалість законодавства і незрілість суспільства.
 
"Моя позиція така: всеукраїнський референдум з будь-якого питання розколе суспільство, яке і так є роз'єднаним. Я неодноразово говорив, що той закон, який прийняли, - він як мінімум дискусійний, а взагалі, юридично не зовсім пристойний. І я б дорікнув опозиційним силам, що вони не приділили уваги цьому питанню", - сказав Шаповал в інтерв'ю виданню "Україна молода".
 
Окрім того, Шаповал звернув увагу на те, як за законом формуються комісії з референдуму. "Порядок, закладений законом, коли їх формує місцева влада, означає, що референдум буде проводитися виключно саме владою. А коли влада проводить референдум, вона завжди перемагає, незважаючи на можливе домінування в суспільстві протилежної думки. Такий висновок можна зробити з практики багатьох пострадянських країн", - зазначив він.
 
"Я шукав би всі підстави зробити так, щоб референдум найближчим часом в Україні не відбувся. Посилатися на Швейцарію чи Америку і проводити паралелі - недоречна справа. У Швейцарії живуть швейцарці, і давно у них є референдум, і відповідне ставлення до влади. А референдум у пострадянських країнах, як показує досвід, - це маніпулятивна річ. Маніпулювати нашими людьми дуже просто", - резюмував екс-голова ЦВК.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 13 вересня 2013, 13:19

Теґи

: Шаповал, Референдум, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17347812652588 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0