Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Власенко запропонував зняти "антиконституційну" заборону на участь Тимошенко у виборах

Захисник екс-прем'єра наполягає, що обмеження, які забороняють громадянам з непогашеною судимістю балотуватися в президенти, не мають юридичної сили. "Як тільки із законодавства зникнуть подібні обмеження, зникне привід для політичних репресій", - заявив він.
 
Закон "Про вибори Президента України" необхідно привести у відповідність із Конституцією, оскільки він суперечить Основному закону в частині заборони брати участь у виборах громадянам, які мають непогашену судимість.
 
Таку думку DT.UA висловив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко, коментуючи намір "Батьківщини" висунути екс-прем'єра в президенти на виборах 2015 року.
 
Захисник лідера "Батьківщини" наполягає, що Конституція жодним чином не обмежує право Юлії Тимошенко брати участь у виборах президента України.
 
"Ст. 103 Конституції україни містить чіткий перелік цензів, встановлених для кандидата в президенти - наявність у кандидата українського громадянства, досягнення 35-річного віку, наявність права голосу, володіння державною мовою та проживання в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Ніяких інших обмежень у цій статті не міститься", - підкреслив він.
 
За словами Власенка, приводом для спекуляцій послужило положення ч. 4 ст. 9 Закону "Про вибори Президента України", що забороняє балотуватися в президенти громадянам, що мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята.
 
"Згідно ст. 8 Конституції, Основний закон має найвищу юридичну силу, норми Конституції є нормами прямої дії, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції і повинні їй відповідати". Закон "Про вибори Президента україни" був прийнятий в 1999-му, через три роки після прийняття Конституції, і він їй не відповідає", - заявив він.
 
Захисник екс-прем'єра стверджує, що ситуація гранично проста: Закон "Про вибори Президента України" в цій частині суперечить Конституції, і його необхідно привести у відповідність з Основним законом. Але навіть якщо це не буде зроблено до початку виборчої кампанії, вимоги ч. 4 ст. 9 профільного закону не мають юридичної сили і не повинні застосовуватися, оскільки:
 
- Конституція має найвищу юридичну силу;
 
- норми Конституції є нормами прямої дії;
 
- закони діють в тій частині, в якій вони не суперечать Конституції України.
 
За словами Власенка, не витримує критики і версія про те, що обмежити право Юлії Тимошенко брати участь у президентських виборах можна на підставі ст. 63 Конституції.
 
"Частина 3 цієї статті свідчить, що "засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду". Звернемося до сумнозвісного вироку судді Кірєєва: "... призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років із забороною обіймати посади в державних органах, пов'язані з виконанням розпорядчих та адміністративно-господарських рішень". Будь-який юрист скаже, що посада президента до таких не належить", - запевнив він.
 
Юрист нагадав про те, що Венеціанська комісія неодноразово заявляла про невідповідність демократичним стандартам обмеження пасивного виборчого права громадян, які мають судимості.
 
"Як тільки із законодавства зникнуть подібні обмеження, зникне привід для політичних репресій... Адже для будь-якого, що має очі, вуха і мізки, очевидно, що Юлію Тимошенко кинули за грати не тому, що вона скоїла злочин. А тому що влада хоче позбавити її права займатися активною політичною діяльністю, в тому числі брати участь у виборах. А хоче вона цього тому, що боїться Тимошенко. І боїться не дарма", - підсумував Сергій Власенко.
 
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Сергія Рахманіна "Вокзал для двох". 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 16 вересня 2013, 10:47

Теґи

: вибори, Батьківщина, Тимошенко, Власенко


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16783404350281 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0