Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Мін'юст: Розмови про можливість Тимошенко балотуватися в президенти не витримують критики

Міністр юстиції Олена Лукаш наполягає, що при допуску кандидатів до участі в президентській кампанії необхідно керуватися не Конституцією, а виборчим законодавством, що доповнює положення Основного закону.
 
Міністр юстиції Олена Лукаш наполягає, що можливість балотування на посаду глави держави для громадян з непогашеною судимістю виключена.
 
Про це міністр повідомила DT.UA, коментуючи намір партії "Батьківщина" висунути екс-прем'єра Юлію Тимошенко кандидатом на пост президента на виборах 2015 року.
 
Як відомо, екс-прем'єр перебуває за гратами, і реальні підстави говорити про її можливу реабілітацію поки відсутні. А чинний Закон "Про вибори Президента України" (ч. 4 ст. 9) забороняє балотуватися на пост глави держави громадянам з непогашеною (незнятою) судимістю. З іншого боку, Конституція такого обмеження не передбачає. Це дало багатьом юристам підставу стверджувати: перешкод для участі Тимошенко в президентській кампанії не існує, так як Основний закон має вищу юридичну силу.
 
За словами Олени Лукаш, Конституція не може враховувати всі нюанси, які виникають у різних сферах суспільних відносин - для цього й існують закони: "Наведу простий приклад - стаття 103 Конституції України, яка визначає, в тому числі, статус і повноваження президента, прямо передбачає, що порядок проведення виборів президента України встановлюється саме законом, яким, зокрема, визначається процедура висунення кандидатів і деталізовані вимоги до них".
 
Крім того, наголосила вона, в самій Конституції містяться в необхідних випадках прямі вказівки і встановлюється предмет регулювання закону найбільш важливих суспільних відносин. Це закони, на які посилається Конституція, конкретизують окремі її положення (наприклад, роботу уряду, Конституційного суду тощо).
 
"Наприклад, стаття 127 Конституції встановлює певний ценз стосовно майбутніх суддів... В Конституції України не зафіксовані такі вимоги до кандидатів на посаду судді, як дієздатність (усвідомлення значення своїх дій та можливість керувати ними), а також відсутність непогашеної або незнятої судимості. Чи означає це, що суддею може бути засуджений або особа, яка має серйозні психічні розлади?", - зазначила Лукаш.
 
"Конституція не містить конкретних обмежень, наприклад, для депутатів Верховної Ради АРК та інших депутатів місцевого рівня. Але вимоги до них також закріплені у відповідному законі про вибори: представляти інтереси громади на відповідній території може бути тільки громадянин України, який має право голосу і знову-таки не має судимість за умисний злочин, яка не погашена і не знята", - додала вона.
 
За словами глави Мін'юсту, кримінальна відповідальність також робить неможливим використання права недоторканності президента, що прямо суперечить статті 105 Конституції.
 
"Ще приклад. Стаття 106 Конституції встановлює, що президент представляє державу в міжнародних відносинах, є Верховним головнокомандуючим Збройних сил, очолює Раду національної безпеки і оборони. Також повноваження президента України щодо призначення на посаду та звільнення з посади Генерального прокурора України дозволяють главі держави певною мірою впливати на діяльність найважливішого правоохоронного органу, на який покладено підтримання державного обвинувачення в кримінальному процесі, представництво інтересів громадянина або держави в суді. Яким чином цей "президент" буде це робити, знову-таки перебуваючи в місцях позбавлення волі? Як він має намір здійснювати свої повноваження?", - підкреслила вона.
 
"Тому розмови про можливості засуджених балотуватися і займати вищий державний пост не витримують професійної критики", - сказала міністр.
 
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Сергія Рахманіна "Вокзал для двох". 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 16 вересня 2013, 10:49

Теґи

: Міністерство юстиції , Батьківщина, вибори, Тимошенко


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16807699203491 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0