Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Регіонали вирішили заборонити судам позбавляти повноважень народних депутатів

Після інциденту з Марковим у Партії регіонів вирішили припинити "втручання судової системи у діяльність законодавчої гілки влади". Опозиція, яка раніше активно критикувала "судове свавілля", несподівано забракувала ініціативу ПР.
 
У Партії регіонів розпочали роботу над законопроектом, який допоможе захистити народних депутатів від дострокового припинення їхніх повноважень у суді. Відповідні поправки до закону "Про вибори народних депутатів" представники партії планують подати до парламенту вже на початку жовтня.
 
"Ми з Миколою Левченком (народний депутат від ПР) побачили, що можна внести зміни до закону "Про вибори народних депутатів". Ми пропонуємо, щоб після прийняття присяги народним депутатом в залі парламенту його можна було позбавити мандата тільки за рішенням Верховної Ради", - повідомив виданню "Коммерсант-Украина" член фракції ПР Владислав Лук'янов.
 
За його словами, таким чином у ПР хочуть припинити "втручання судової системи у діяльність законодавчої гілки влади".
 
Лук'янов зазначив, що законопроект може бути внесено до парламенту вже на початку жовтня. "Щоб ця ініціатива була реалізована належним чином, ми хотіли б отримати підтримку всіх парламентських фракцій", - сказав Лук'янов.
 
Представники опозиції, що першими розкритикували рішення ВАСУ, не підтримали ініціативу ПР. "Цей законопроект - хороша міна при поганій грі. Те, що сталося з Балогою, Домбровським і Марковим, - це свавільне рішення ВАСУ. У законі про вибори і так встановлений термін у п'ять днів, протягом якого можна оскаржити результати, - це стосується і бездіяльності Центрвиборчкому. Так що в законодавстві всі превентивні механізми вже закладено", - заявив народний депутат від партії "УДАР" Валерій Карпунцов.
 
Він нагадав, що ч. 2 ст. 81 Конституції передбачає позбавлення повноважень народного депутата в разі набрання чинності обвинувального вироку щодо нього за згодою Верховної Ради.
 
"Якщо є порушення, відкривається кримінальне провадження, і якщо суд визнає депутата винним, Рада дає на це згоду 226 голосами. Так що ми не будемо підтримувати ініціативу ПР. Єдине, що допоможе в цій ситуації, - зміна влади і судової системи", - переконаний Карпунцов.
 
У фракції "Батьківщина" також назвали ініціативу ПР безпідставною. "Перелік підстав, за яких депутата може бути позбавлено повноважень, вказано в Конституції. У суду загальної юрисдикції і так немає ніяких правових підстав позбавляти мандата депутатів, які прийняли присягу. Якщо суд порушує Конституцію, він буде порушувати і закон про вибори і всі його зміни, які ми приймемо", - заявив народний депутат від "Батьківщини" Павло Петренко.
 
Нагадаємо,12 вересня Вищий адміністративний суд України частково задовольнив адміністративний позов Юрія Кармазіна і зобов'язав Центрвиборчком скасувати реєстрацію народного депутата України Ігоря Маркова. Раніше суд забрав мандати у Олександра Домбровського та Павла Балоги.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 18 вересня 2013, 11:45

Теґи

: Верховна Рада, Вищий адміністративний суд України , ВАСУ, Партія регіонів


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11087608337402 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0