Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Раді запропонували запровадити електронне голосування на виборах президента

Парламенту запропоновано законодавчо затвердити процес встановлення результатів голосування на виборах президента України за допомогою впровадження електронного підрахунку голосів виборців. Для реалізацій положень цього закону, у разі його прийняття, буде потрібно до 400 мільйонів гривень фінансових витрат держбюджету.
 
Позафракційний народний депутат Віктор Балога вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект про введення у країні електронного підрахунку голосів виборців на президентських виборах 2015 року.
 
Відповідний проект закону про внесення змін до закону про вибори президента зареєстровано в парламенті і передано на розгляд керівництву Ради.
 
Зараз під час президентських виборів в Україні відбувається ручний підрахунок голосів на виборчих дільницях - члени комісій підраховують голоси, потім передають дані у Центральну виборчу комісію.
 
Однак, на думку автора законопроекту, проблема чесності і прозорості виборів, особливо на стадії підрахунку голосів та встановлення результатів, була і залишається в Україні дуже актуальною. "Саме серйозні порушення при встановленні результатів волевиявлення громадян під час останніх виборів до Верховної Ради України призвели до того, що майже через рік після їхнього завершення виборці п'яти округів досі не мають своїх представників у законодавчому органі країни", - підкреслив Балога.
 
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, оприлюдненою на сайті парламенту, максимально спростити процес встановлення результатів голосування та забезпечити їхню достовірність можна за допомогою електронних урн. "Такі програмно-апаратні комплекси забезпечать автоматизований прийом, розпізнавання і підрахунок виборчих бюлетенів, формування та друк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, збереження на портативному носії інформації про результати голосування та їхнє передання виборчим комісіям вищого рівня", - йдеться в записці.
 
- Вокзал для двох
 
Електронна виборча урна буде складатися зі скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорий ящик і комплекту периферійного обладнання, який забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.
 
Електронні виборчі урни депутат пропонує не встановлювати на виборчих дільницях, де до списку виборців внесено не менш ніж 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за винятком стаціонарних лікувальних установ кримінально-виконавчої системи.
 
Вартість однієї електронної виборчої скриньки за попередніми висновками може становити близько 6 тисяч гривень, а реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, вимагатиме до 400 мільйонів гривень фінансових витрат державного бюджету України.
 
Нагадаємо, що чергові президентські вибори повинні пройти в Україні в останню неділю березня 2015 року.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 18 вересня 2013, 14:30

Теґи

: Верховна Рада, Балога, президентські вибори в Україні 2015 року, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18752002716064 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0