Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Депутати вирішили обмежити доступ до публічної інформації

Автори законопроекту зазначили, що документ розроблено в інтересах місцевих чиновників, які не хочуть витрачати час і надавати інформацію. Однак нововведення ускладнять роботу тим, хто працює з інформацією.
 
 
У Верховній раді зареєстровано законопроект, що обмежує доступ до публічної інформації. Документ розроблено чотирма народними депутатами фракцій "Батьківщина" та Партії регіонів. Він посилює норми чинного закону "Про доступ до публічної інформації", пише "Коммерсант-Україна".
 
Автори пропонують визнати конфіденційними будь-які дані про фізосіб і дозволити оприлюднити їх тільки з дозволу громадян. "Якщо людина не хоче вказувати, одружена вона чи ні, де вона живе і скільки у неї дітей, вона має на це право. У людей питати треба, перш ніж оприлюднювати їхні особисті дані. Людина повинна сама вирішувати, яку інформацію про себе вона надає",- заявив "Ъ" один з авторів законопроекту народний депутат Олег Парасків (Партія регіонів), пише Коммерсант-Україна.
 
Документ також забороняє громадянам особисто робити копії державних документів, дозволяє чиновникам не відповідати на інформаційний запит, якщо в ньому немає зворотної поштової адреси, і зобов'язує громадян сплачувати за надання інформації, якщо відповідь зайняла більше десяти сторінок.
 
Чинний закон "Про доступ до публічної інформації" було прийнято на початку 2011 року. Він забезпечує громадянам доступ до даних, що стосуються діяльності державних органів, структур місцевого самоврядування та бюджетних організацій (див. "Ъ" від 17 січня 2011 року).
 
Запропоновані зміни забороняють чиновникам спілкуватись з громадянами без інформаційного запиту, а також позбавляють права заявників особисто робити фотографії, ксерокопії і цифрові копії державних документів. Відповідь на інформаційний запит потрібно оплатити, якщо протягом 90 днів запитувалася інформація неодноразово, а відповідь зайняла більше десяти сторінок. Відповідно, на інформаційний запит дозволяється не відповідати, якщо громадянин не сплатив за відповідь або не надав підтвердження сплати. Конкретна вартість інформації при цьому не обговорюється.
 
Автор закону "Про доступ до публічної інформації" народний депутат Андрій Шевченко ("Батьківщина") запропоновані норми назвав "тривожними". "Цей законопроект розроблено в інтересах місцевих чиновників, які не хочуть напружуватися і надавати інформацію. Він ускладнить роботу тим, хто працює з інформацією",- вважає пан Шевченко.
 
Він також розкритикував пропозицію "брати гроші, якщо за 90 днів відповідь чиновників перевищила десять текстових сторінок". "Що таке десять сторінок інформації за три місяці для журналіста, який активно працює з органами влади або займається розслідуваннями? Це ніщо. Зайвий привід відмовити у відповіді на інформаційний запит",- заявив пан Шевченко, додавши, що не буде голосувати за цей законопроект.
 
В Інституті масової інформації вважають, що документ ускладнить роботу журналістів. "Чиновники вирішили виправити норми, які їм заважають найбільше. Вони пропонують масу зайвих деталей, що ускладнить роботу ЗМІ. Навіщо додавати в запит поштову адресу або до чого заборона на повторний запит? Незрозуміло, навіщо окремо виносити пункт про конфіденційність даних про фізичних осіб, що ця норма є в Конституції, а отримати персональні дані чиновників зараз і без того проблематично",- заявив "Ъ" керівник правових проектів інституту Роман Головенко.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 24 вересня 2013, 11:59

Теґи

: Закон, депутати, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17243194580078 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0