Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Володимир Шаповал порадив не боятися політизації ЦВК - вона була завжди

Екс-голова ЦВК запевнив, що в Україні посадова особа або орган влади не можуть "стояти осторонь", оскільки від них де-факто вимагають бути заангажованими.
 
Розмови про повне уникнення політизації Центральної виборчої комісії безперспективні. Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив екс-голова ЦВК Володимир Шаповал.
 
"Згадайте, як пропонували надати членам ЦВК статус держслужбовців, призначати їх без участі політичних партій?.. Не вірю! Зовні нейтральні держслужбовці все одно внутрішньо будуть політично забарвлені. Якщо членів ЦВК буде призначати парламент, вони фактично будуть представляти парламентську більшість. Тому вносити зміни в напрацьоване слід дуже обережно. Наприклад, у квотному принципі ЦВК краще нічого не змінювати, спосіб її формування - поки що оптимальний", - сказав він.
 
"А взагалі, скажу парадоксальну річ: боятися політизації не має сенсу. Пароль "свій-чужий" існував у всі часи, але в сучасній Україні перетворився на справжній принцип. Політизується все, посадова особа або орган влади не можуть стояти осторонь, оскільки від них де-факто вимагають бути заангажованими", - додав екс-глава ЦВК.
 
Володимир Шаповал зазначив, що за кордоном подібна проблема вирішується за рахунок традиції консенсусної політики, "якої у нас поки що є тільки елементи".
 
"Наприклад, в Грузії і Литві голова ЦВК, секретар та апарат комісії - держслужбовці. Інші комісії - представники політичних сил у парламенті, що свідчить про вплив парламенту. У нас цю проблему можна зняти таким cамим способом", - пояснив він.
 
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Василя Зорі і Віктора Мельниченка з Володимиром Шаповалом.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 30 вересня 2013, 11:05

Теґи

: Шаповал, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10488414764404 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0