Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Сучасний Виборчий кодекс можна підготувати за місяць, - екс-голова ЦВК

Володимир Шаповал запевнив, що робота зі створення Виборчого кодексу на 95 відсотків виконана, але його прийняття може супроводжуватися труднощами через протистояння між владою і опозицією.
 
Необхідну роботу для створення Виборчого кодексу давно зроблено і його проект можна швидко перетворити в закон.
 
Про це ZN.UA розповів екс-голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал, коментуючи додаток заступника голови ЦВК Андрія Магери створити спеціальну комісію, яка займалася б кодифікацією виборчого закону.
 
"Слід було б створити робочу групу перед винесенням питання на розгляд Верховної Ради. Важливо залучити досвідчених фахівців (необов'язково різних політичних напрямків) до розробки відповідних законів і рішень парламенту. Вони як ніхто знають можливості виборчих технологій та як запобігти найбільш одіозні з них... До участі в підготовці можна також запросити іноземних партнерів. Принаймні, в ролі "сторожових псів", - від їх голоси влада "сідає на задні лапи", - зазначив Шаповал.
 
"насправді необхідна робота на 95 відсотків давно виконана, не треба вигадувати нічого нового. На основі наявних напрацювань можна було б підготувати сучасний проект Виборчого кодексу протягом одного місяця. І коли він буде винесений на розгляд парламенту, почалася б здорова дискусія. Залишилося б кілька розбіжностей, і тут вітчизняний політикум мав би виявити глибинну політичну мудрість. Наші лідери повинні консенсусом визначити ключові процедури у відповідному законі. Зрештою, проект міг би швидко перетворитися на закон", - заявив екс-голова ЦВК.
 
"Але що виходить зараз? Скажімо, гальмують прийняття напрацювань, відомих як "проект Ключковського". Справжня причина - відверто примітивна: "це не наш законопроект, і ми його не підтримаємо". ...Подумати тільки, чи може опозиція собі дозволити (з точки зору поточного моменту, а не спільного майбутнього) підтримати пропозиції влади, навіть якщо з ними згодна? Запропонує влада такий проект, який не буде суперечити намірам опозиції? Ця логіка в політичній сфері - в цілому абсурдна для суспільства, вона постійно тримає нас у режимі протистояння", - додав він.
 
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Василя Зорі і Віктора Мельниченка з Володимиром Шаповалом.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 30 вересня 2013, 11:17

Теґи

: Виборчий кодекс, Шаповал, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18212294578552 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0