Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Центрвиборчком завалили заявками щодо референдуму про Митний союз

У ЦВК скаржаться, що не мають можливості відрядити своїх представників на всі збори, присвячені проведенню референдуму щодо "зовнішньоекономічної інтеграції України".
 
До Центрвиборчкому прийшло більше двох десятків повідомлень про проведення зборів громадян щодо зовнішньоекономічної інтеграції України.
 
Про це повідомив голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський, коментуючи ініціативи комуністів і "Українського вибору" Віктора Медведчука про проведення референдуму щодо приєднання до Митного союзу, пише "Коммерсант-Україна".
 
Він уточнив, що "сама Компартія подавала до ЦВК лише одне повідомлення про проведення зборів у рамках ініціювання всеукраїнського референдуму про вступ до Митного союзу - 8 вересня на стадіоні "Спартак".
 
"Після цього було ще одне повідомлення - вже від трьох громадян України - про збори з дещо видозміненим, але дуже схожим порядком денним. Ці збори пройшли теж там - на стадіоні "Спартак", 29 вересня. Їхній протокол та інші документи подані до ЦВК минулого тижня і будуть розглянуті комісією 8 жовтня", - зазначив він.
 
Охендовський повідомив, що з 30 вересня до ЦВК надійшло ще більше двох десятків повідомлень про проведення зборів громадян щодо, як у них сказано, "зовнішньоекономічної інтеграції України".
 
"Поки такі збори призначено на 6, 9 та 12 жовтня. Якщо говорити про останню дату, то про своє бажання ініціювати референдум мають намір синхронно заявити жителі Вінниці, Житомира, Каховки, Кіровограда, Луганська, Одеси, Полтави... Тексти повідомлень у всіх випадках однотипні і підписані трьома громадянами", - розповів глава ЦВК.
 
"Враховуючи кількість повідомлень, а також те, що членів ЦВК всього 15, в деяких випадках доводиться доручати представляти комісію співробітникам нашого секретаріату", - заявив він.
 
"Звичайно, після початку виборчого процесу і неминучого збільшення частоти засідань комісії участь членів ЦВК у таких заходах стане взагалі неможливою - відряджати на збори громадян у регіонах ми зможемо виключно співробітників секретаріату", - пояснив чиновник.
 
При цьому Охендовський уточнив, що є проблема відсутності у комісії бюджетних коштів на подібні відрядження.
 
"Вранці минулого четверга я підписав розпорядження про відрядження представників комісії на всі без винятку зборів громадян, які призначено на 6 жовтня. У казначействі було замовлено необхідні для відряджень гроші. Однак вже ввечері до ЦВК надійшла ухвала суду, яка забороняє нам направляти представників на збори громадян з питань зовнішньоекономічної інтеграції у період з 3 по 9 жовтня", - зазначив він.
 
"Довелося розпорядження про відрядження скасовувати... А перешкод для участі наших представників у зборах, призначених на 12 жовтня, наразі немає. До них ми готуємося", - підсумував голова ЦВК.
 
8 вересня КПУ, незважаючи на заборону Окружного адмінсуду Києва, на стадіоні "Спартак" у столиці провела збори громадян для організації референдуму про вступ до МС. На ньому затвердили персональний склад ініціативної групи у кількості 9892 осіб, якій доручено зібрати підписи за проведення референдуму. Але ЦВК відмовилася зареєструвати цю ініціативну групу.
 
20 вересня комуністи заявили, що мають намір провести збори для організації проведення референдуму щодо вступу України до Митного союзу. 26 вересня Окружний адмінсуд Києва знову заборонив Центрвиборчкому направляти свого представника на збори громадян щодо референдуму про вступ України до Митного союзу.
 
29 вересня комуністи знову провели збори з референдуму без представників ЦВК. 2 жовтня Окружний адмінсуд ще раз заборонив ЦВК направляти свого представника на збори, які заплановано на 6 і 9 жовтня.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 7 жовтня 2013, 13:10

Теґи

: митний союз, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,1678249835968 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0