Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Відеокамер на повторних виборах у п'яти проблемних округах не буде

Закон, згідно з яким застосовувалася система відеоспостереження, мав разовий характер, та передбачав використання системи тільки на виборах 28 жовтня 2012 року
 
Відеоспостереження за виборчим процесом на повторних виборах у п'яти проблемних округах, швидше за все, не буде.
 
За словами голови Центрвиборчкому Михайла Охендовського, закон, згідно з яким система відеоспостереження застосовувалася на минулих виборах, мав разовий характер - парламент передбачив використання системи тільки на виборах 28 жовтня 2012 року, пише Коммерсантъ-Україна.
 
"Правових підстав для подальшого застосування наразі не існує. Програмно-апаратні комплекси (відеокамери та комп'ютери) системи зараз знаходяться на зберіганні в обласних, Київській та Севастопольській міських адміністраціях, Радміні АРК. Вони абсолютно функціональні, але за первісним призначенням, швидше за все, вже не будуть використовуватися", - пояснив голова ЦВК.
 
Коментуючи претензії Рахункової палати, яка заявила про неефективне використання 955,3 млн грн, виділених для оснащення дільниць системою відеоспостереження, Охендовський сказав: "Ініціатива застосування системи відеоспостереження на минулих виборах народилася не у ЦВК. Ця ідея була запропонована Верховною Радою минулого скликання, причому за дуже короткий термін до початку виборчого процесу. Впевнений, що депутати керувалися найкращими спонуканнями, прагнучи забезпечити ще більш високий рівень прозорості виборів. У день голосування робота системи дійсно виглядала надзвичайно ефектно. Ефективність її виявилася істотно нижче за очікувану".
 
Охендовський зазначив, що з моменту проведення виборів до Центрвиборчкому надійшло лише близько двох десятків звернень про надання відеоматеріалів з дільниці. "Десятки тисяч записів виявилися непотрібними і незатребуваними, хоча ми і зараз продовжуємо зберігати у відповідності з законом. Про те, яких зусиль коштувало розгортання системи за три місяці до виборів, і говорити не доводиться", - зазначив він.
 
Решту відеообладнання ЦВК хоче передати місцевим органам виконавчої влади, що дозволить на місцях, з урахуванням регіональної специфіки вирішити, як краще використовувати відповідне обладнання на благо суспільства.
 
Як додав Охендовський, не допустити повторення тієї ситуації, за підсумками якої п'ять виборчих округів стали називати "проблемними" (неможливість встановити результати виборів, різні дані підрахунку голосів, силове протистояння) ЦВК буде прагнути всіма доступними нам засобами правового реагування. "До кінця цього року термін "проблемний округ" має зникнути з політичного лексикону", - підкреслив голова Центрвиборчкому і додав, що ЦВК під час підготовки майбутніх виборів буде жорстко реагувати на протизаконні дії будь-яких осіб, незважаючи ні на які суб'єктивні фактори.
 
"Ці вибори дуже важливі і у контексті підготовки до саміту у Вільнюсі, і з точки зору елементарної довіри наших громадян до Центральної виборчої комісії", - резюмував Охендовський.
 
Нагадаємо, повторні вибори народних депутатів у п'яти мажоритарних округах - №№94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район) - пройдуть 15 грудня. Закон встановлює, що виборчий процес повторних виборів розпочинається за 60 днів до дня голосування.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаВівторок, 8 жовтня 2013, 13:20

Теґи

: проблемні округи, відеокамери, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16994285583496 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0