Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Рада попередньо схвалила зміни до Конституції про суддів

Верховна Рада схвалила президентський проект змін до Конституції України. За проект закону про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів № 2522а проголосували 244 народних депутати при необхідних 22 -ти. 

Як передає кореспондентЛІГАБізнесІнформ, проект змін, зокрема, передбачає призначення суддів не Верховною Радою, а президентом України за поданням Вищої ради юстиції, довічно. Передбачається, що згода на затримання або арешт судді також дає Вища рада юстиції, а не парламент. Встановлюється граничний вік перебування на посаді судді - 70 років, віковий ценз для призначення суддею підвищується з 25 до 30 років. 

Генеральний прокурор теж обирається не на п'ять років, а довічно - на думку КСУ, це сприятиме "його неупередженості та незалежності, а також стабільності роботи очолюваної ним прокуратури України". 

Загалом зміни до Конституції можуть бути прийняті на наступній сесії. Для прийняття необхідно мінімум 300 голосів народних депутатів. Якщо депутати внесуть доповнення або зміни до тексту законопроекту, він знову повинен бути направлений до Конституційного суду для надання висновку. 

Нагадаємо, наприкінці вересня Конституційний суд схвалив президентський проект змін до Конституції про гарантії незалежності суддів. Прийняття такого закону потрібно для підписання асоціації з ЄС. 

ЛIГАБiзнесIнформ

Четвер, 10 жовтня 2013, 13:08

Теґи

: ЄС, Євроінтеграція, Конституція, Верховна Рада


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11018490791321 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0