Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Мільйонам українців за кордоном необхідно надати право обирати депутатів-мажоритарників

10 жовтня 2013 року У Верховній Раді України відбувся брифінг на тему: «Захист виборчих прав українців за кордоном: ініціатива народних депутатів і громадських організацій».

У брифінгу взяли участь народні депутати України Олег Канівець, Олесь Доній, Андрій Шевченко та голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

На брифінгу булаанонсована ініціатива народних депутатів України та громадських організацій стосовно розробки змін до законодавства, які гарантуватимуть реалізацію виборчих прав українців, що тимчасово проживають за кордоном. Учасники заходу повідомили, що їхня ініціатива зумовлена фактичним порушенням виборчих прав сотень тисяч, а то й мільйонів українців,яким гарантоване лише право голосувати за політичні партії. В наших громадян, які голосують на закордонних дільницях, відсутня можливість обирати депутатів-мажоритарників.

Насамперед, питання є проблемним з точки зору соціальної справедливості. Про це заявив народний депутат України Олег Канівець. «Наші співвітчизники, що працюють і проживають за кордоном, тільки минулого року інвестували за різними даними в українську економіку від 7,5 до 15-20 мільярдів доларів. Трудові мігранти найбільші інвестори нашої економіки, а відтак вони беруть активну участь у житті держави. Вони абсолютно справедливо вимагають забезпечення своїх прав у повному обсязі», - наголосив Канівець.

Олександр Черненко зазначив, що забезпечення повного виборчого права для українців, які проживають за кордоном, потребує суттєвого вдосконалення законодавства. «По-перше, не всі українські трудові емігранти знаходяться на обліку. Головним чином, це пов’язано з труднощами процедури реєстрації. ЇЇ необхідно спростити. По-друге,є проблеми з використанням свого права голосу навіть у зареєстрованих за кордоном українських виборців. По-третє,питання забезпечення українцям за кордоном права голосу в одномандатних округах треба вирішити в рамках Конституційних норм, а також із дотриманням прав інших виборців та осіб, що балотуватимуться», – заявив голова КВУ. 

Народний депутат України Олесь Донійнаголосив, що повернення виборчих прав сотням тисяч, а то й мільйонам українців, буде мати суттєве соціальне значення. Йдеться,переважно, про суспільно активних громадян, які, проживаючи за кордоном, цікавляться тим, що відбувається в Україні.

Перший заступник голови парламентського комітетуз питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Шевченкозвернув увагу на те, що питання відновлення виборчих прав українських трудових мігрантів необхідно розглядати в контексті підписання угоди про асоціацію з ЄС, а також в ключі подальшої інтеграції України в спільноту демократичних держав Європи. 

Прес-служба КВУЧетвер, 10 жовтня 2013, 13:24

Теґи

: Черненко, КВУ, Верховна Рада, виборче право, виборче законодавство, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11741495132446 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0