Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Регіонали запропонували змінити закон про вибори, не чекаючи на вердикт Венеціанської комісії

Європейська комісія "За демократію через право" має намір 11-12 жовтня дати оцінку ймовірним змінам до законодавства про вибори народних депутатів. Однак у Раді вже зареєстровано проект змін до закону про вибори.
 
У Верховній Раді 10 жовтня було зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів".
 
Як відомо, вдосконалення виборчого законодавства є одним із зобов'язань України для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Однак Венеціанська комісія прийме рішення щодо відповідності європейським стандартам українських законопроектів 11-12 жовтня.
 
Законопроект №3396 розробили депутати від Партії регіонів Олександр Єфремов і Володимир Олійник.
 
Автори документа зазначають, що метою прийняття законопроекту є: встановлення критеріїв для створення одномандатних виборчих округів; зміни терміну, відведеного для Центральної виборчої комісії щодо утворення виборчих округів і встановлення їхніх меж зі 175 днів на 360 днів до дня виборів; зменшення максимальної кількості виборців, закріплених за виборчою дільницею; зменшення кількості членів окружних виборчих комісій; надання додаткових повноважень окружним виборчим комісія у частині організації виборчого процесу в округах тощо.
 
Однією з новел цього законопроекту автори називають передання від Центральної виборчої комісії окружним виборчим комісіям функцій щодо організації проведення виборів в одномандатних округах, зокрема, щодо реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах.
 
Також новелою для українського виборчого законодавства є зміна механізму визнання недійсним голосування на виборчій дільниці.
 
Зазначимо, Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) має намір 11-12 жовтня прийняти рішення щодо відповідності європейським стандартам українських законопроектів, необхідних для виконання критеріїв Європейського Союзу з метою підписання Угоди про асоціацію.
 
Як очікується, буде дано спільну оцінку Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ ймовірним змінам до законодавства про вибори народних депутатів.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаПонеділок, 14 жовтня 2013, 11:24

Теґи

: Венеціанська комісія, виборче законодавство, Партія регіонів, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17294096946716 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0