Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У КВУ впевнені, що довибори до Ради у п'яти округах будуть складними і для влади, і для опозиції

Ще до початку виборчої кампанії КВУ зафіксував у деяких округах спроби підкупу виборців. На думку Олександра Черненка, складність перевиборів буде насамперед полягати в тому, що за ними буде стежити весь світ, бо вони були однією з умов для підписання угоди про асоціацію.
 
Повторні вибори народних депутатів України у п'яти округах будуть проблемними, прогнозують у Комітеті виборців України (КВУ).
 
"Зараз, коли ще немає остаточного списку кандидатів і немає до кінця розуміння хто, крім опозиційних кандидатів, буде брати участь у цих виборах, з якими ресурсами, з якою підтримкою, на кого поставить місцева і центральна влада, звичайно, дуже важко спрогнозувати, якими саме будуть вибори. Але, очевидно, точно можна сказати, що вибори будуть непростими - для влади і опозиції це буде боротьба скоріше не за конкретні мандати, а за психологічну перемогу напередодні президентських виборів", - заявив голова правління КВУ Олександр Черненко.
 
"Але те, що вибори будуть проблемними - це однозначно. Ми вже прогнозуємо, що буде нерівномірне представлення в комісіях за рахунок технічних кандидатів. Ми вже реєстрували на деяких округах спроби підкупу виборців або, принаймні, пробну організацію підкупу", - пояснив він.
 
Також він вважає, що можуть виникнути проблеми на етапі допуску до реєстрації, хоча навіть такі суперечні кандидати, як Віктор Романюк якщо їх буде висунуто партією, не обов'язково повинні особисто подавати документи.
 
"Тобто, кампанія буде складною, але наскільки там повториться те, що було рік тому під час підрахунку голосів, мені важко сказати. Просто потрібно розуміти, що це вибори не просто п'яти додаткових депутатів - це вибори, на які буде дивитися вся України і весь світ. І сьогодні потрібно зрозуміти, що якщо на догоду якимось особистим амбіціям хтось спробує - не виключено - вдатися до фальсифікацій, то постраждає імідж держави, і в цьому плані, дійсно, для влади дуже важливо продемонструвати вибори, принаймні, наближені до загальноприйнятих стандартів", - підкреслив він.
 
Разом з тим, Черненко ще раз зазначив, що "ці вибори не будуть ідеальними". "Якщо дійсно нічого не вдасться зробити на етапі кампанії - через підкуп, якісь технології, і до фінішу прийдуть опозиціонери з більш високим рейтингом, то я думаю, що на окремих округах все ж влада дасть можливість виграти опозиціонерам. А може повторитися ситуація 2012 року, коли центральна влада своїм невтручанням, своїм пасивним спостереженням просто дозволила робити ті речі, які там відбувалися", - припускає голова КВУ.
 
Він вважає, що п'ять мандатів, які може отримати опозиція, не вплинуть на формат більшості у парламенті, і конфігурація політичних сил там не зміниться. "Але і владі, й опозиції потрібно продемонструвати просто перемогу, що вони мають популярність і можуть перемагати. Для влади це зробити буде проблемно, бо округи знаходяться на таких не зовсім комфортних для неї електоральних територіях. Але оскільки кампанія буде принципово іншою - вона буде короткою - то я б не сказав, що опозиція має там 100% шанси на перемогу. Хоча на старті, безумовно, опозиція буде виглядати набагато краще, оскільки вона вже там вибори вигравала", - констатував він.
 
"Тому я думаю, що для влади все ж буде логічніше в разі, якщо не буде чесної або відносно чесної перемоги її кандидатів, все ж допустити результат, який буде - нехай і не зовсім приємний, ніж знову отримати порцію критики та ганьби", - вважає він.
 
Як повідомлялося, в Україні стартувала виборча кампанія з довиборів до парламенту у п'яти округах, які відбудуться 15 грудня.
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаСереда, 16 жовтня 2013, 12:58

Теґи

: проблемні округи, ЦВК, Черненко, КВУ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10790205001831 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0