Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Рада Європи вимагає якнайшвидшого проведення виборів мера Києва

Представники Ради Європи висловлюють занепокоєння повільними реформами України у місцевому самоврядуванні.
 
Рада Європи закликає Україну найближчим часом призначити вибори мера Києва та ще кількох українських міст, які залишилися без міського голови. Про це йдеться у доповіді щодо місцевої та регіональної демократії в Україні, яку буде винесено на розгляд Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи наступного тижня.
 
"Відсутність, як у випадку з Києвом, чинного обраного мера, очевидно, перешкоджає належному функціонуванню місцевої демократії", йдеться у проекті доповіді.
 
У рекомендаціях української влади автори доповіді - бельгійський депутат Марк Кулс і французький Паскаль Манжан закликають до "негайного проведення виборів у тих містах, де склалася така ситуація, особливо у Києві, а також до прийняття закону, який би чітко розмежував повноваження мера міста і голови міськадміністрації Києва".
 
У той же час у доповіді висловлюється стурбованість повільними реформами у місцевому самоврядуванні. Експерти вважають також , що в Україні відсутній чіткий розподіл повноважень між урядом та місцевою владою , що призводить до їхнього дублювання та втручання центральної влади через губернаторів у справи регіонів.
 
"Конгрес рекомендує посилити фінансову самостійність місцевих співтовариств і поліпшити систему прозорого і справедливого розподілу фінансових ресурсів на підставі чітких і об'єктивних критеріїв", - йдеться у документі.
 
Нагадаємо, Верховна Рада двічі розглядала питання про призначення місцевих виборів у Києві, але обидва рази голосування провалилося - проект не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою позицію рішенням Конституційного суду (втім, у рішенні КСУ йдеться лише про чергові, а не позачергові вибори).
 
П'ятирічний термін повноважень Київради закінчився на початку червня, у зв'язку з чим в опозиції вважають її нелегітимною. У свою чергу, голова КМДА Олександр Попов та голови низки фракцій Київської міської ради вважають законним проведення сесій. 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаП'ятниця, 25 жовтня 2013, 11:37

Теґи

: виб, Рада Європи, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18244504928589 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0