Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

УДАР запропонував свої зміни до законодавства про вибори

Народні депутати від фракції УДАР запропонували Верховній Раді внести зміни до законів, що стосуються проведення виборів. Відповідний законопроект №3396-1 було оприлюднено вчора на сайті Ради за підписом народних депутатів Віталія Ковальчука, Наталії Агафонової та Павла Різаненка. Цей документ подано до Ради як альтернативний законопроекту керівництва фракції Партії регіонів.
 
Зокрема, документ встановлює новий принцип формування Центрвиборчкому (ЦВК). Нині 15 членів ЦВК призначає Рада за поданням президента, який повинен враховувати пропозиції депутатських фракцій і груп, проте яких саме фракцій, у чинному законі не сказано. УДАРівці запропонували встановити квоту для депутатських фракцій: по дві кандидатури від кожної фракції і одна кандидатура від "зборів більшості позафракційних депутатів". До кандидатів у члени ЦВК пропонують встановити додаткові вимоги: обов'язкове отримання вищої юридичної освіти та громадянства України не менше ніж за п'ять років до дня призначення, пише "КоммерсантЪ-Украина"..
 
Головне нововведення законопроекту стосується оскарження результатів виборів народних депутатів і президента. "Оскарження рішень ЦВК щодо встановлення результатів виборів або всеукраїнського референдуму не може бути предметом судового розгляду після набуття повноважень президента, народного депутата або оприлюднення результатів референдуму", – сказано в законопроекті.
 
Автори документа не приховують, що ця норма виникла у відповідь на рішення Вищого адміністративного суду (ВАС), який позбавив повноважень народних депутатів Івана Балогу, Олександра Домбровського (обидва – позафракційні) й Ігоря Маркова (Партія регіонів) через порушення під час виборчої кампанії.
 
"Після складання присяги депутат чи президент набув повноважень, не повинно бути ніяких рішень судів! Ми хочемо чітко встановити термін позовної давності – п'ять днів, і зробити так, щоби суд із ним не бавився", – сказала Наталія Агафонова.
 
Окремо представники фракції УДАР сконцентрувалися на порядку проведення передвиборної агітації та роботі журналістів на виборах. Зокрема, законопроект пропонує зобов'язати Центрвиборчком контролювати вміст агітаційних листівок.
 
"Забороняється не тільки поширення, але й виготовлення друкованих агітаційних матеріалів, які містять свідомо недостовірні або наклепницькі відомості про партію або кандидата в депутати", – зазначають автори законопроекту.
 
Журналістам, своєю чергою, забороняється "замовчувати суспільно важливу інформацію, яка стосується виборчого процесу".
 
"Інформаційні агентства та ЗМІ зобов'язані оприлюднювати інформацію про вибори відповідно до фактів, не допускаючи спотворення інформації, – сказано в документі. – ЗМІ та інформаційні агентства зобов'язані отримувати інформацію про події на виборах від двох або більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелу".
 
У Партії регіонів запевнили, що не підтримають законопроекту.
 
"Він не буде прийнятий! У нас є свій документ, його ми і будемо підтримувати, а представники УДАРу не запропонували нічого нового – їхній принцип формування ЦВК – політичний! Крім того, якщо заборонити громадянам оскаржити результати виборів, то як тоді бути з Конституцією, яка свідчить, що всі правові відносини підпадають під юрисдикцію судів?" – заявив нардепутат Володимир Олійник (Партія регіонів).
 
Законопроект фракції УДАР несподівано підтримали в Компартії, що підвищує його шанси на ухвалення. "Пропозиції УДАРу виглядають адекватно – у судів не повинно бути права позбавляти депутатів повноважень! А Центрвиборчком не може працювати об'єктивно в нинішньому складі, тому ми уважно вивчимо законопроект, і не виключено, що підтримаємо деякі його норми", – сказав народний депутат Олександр Голуб (КПУ).
 
Середа, 30 жовтня 2013, 15:01

Теґи

: законодавство, УДАР, вибори


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16624689102173 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0