Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Народні депутати та громадськість вимагатимуть мажоритарних округів для українців за кордоном

4 листопада 2013 року о 15.00 у приміщенні агентства Укрінформ відбувся круглий стіл «Шляхи реалізації конституційних виборчих прав громадян України за кордоном», в якому взяли участь народні депутати України Андрій Шевченко, Олег Канівець, Валентин Наливайченко, голова КВУ Олександр Черненко, голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, керівник Комісії Української Греко-католицької Церкви у справах мігрантів Григорій Селещук, голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, інші представники громадських організацій та експерти.  
 
Проблеми, як обговорювали на круглому столі стосувалися  українських громадян, що тимчасово проживають за кордоном і сьогодні позбавлені права обирати народних депутатів України в одномандатних виборчих округах. 
 
Окрім того, існує ціла низка інших проблем, зокрема, пов’язаних з реєстрацією українських виборців за кордоном чи недостатньою кількістю виборчих дільниць в день голосування. Якщо взяти до уваги, що за кордоном постійно перебуває щонайменше кілька мільйонів українських трудових мігрантів, то в ході голосування не враховується думка 5-10% українського населення.  
 
Всі без винятку доповідачі констатували, що законодавчі та технічно зумовлені обмеження волевиявлення для українських виборців за кордоном мають дискримінаційний характер. В цьому питанні показовим є досвід держав Європи, де громадяни цих держав з-за кордону беруть активну участь в обранні національних парламентів., наприклад, в Італії, Хорватії, Угорщині та Австрії.
 
Учасники круглого столу оголосили про створення ініціативи щодо внесення змін до законодавства, які передбачатимуть спрощення процедури реєстрації українських виборців за кордоном, надання їм права обирати депутатів-мажоритарників, розгляду можливості запровадження в Україні електронної реєстрації виборців та дистанційного голосування тощо. 
 
Прес-служба КВУВівторок, 5 листопада 2013, 12:51

Теґи

: круглий стіл, вибори, КВУ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,11100792884827 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0