Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

ЦВК не має законних підстав для продовження терміну зберігання матеріалів відеоспостереження

Центральна виборча комісія на виконання вимог Закону України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року" 8 листопада 2013 року прийняла постанову № 316 "Про знищення інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року".

Через два дні – 10 листопада 2013 року – прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" поширила заяву цієї політичної партії, в якій вказане рішення Центральної виборчої комісії піддано необґрунтованій критиці, а також висловлено готовність допомогти ЦВК у збереженні матеріалів відеоспостереження з парламентських виборів 2012 року.

Високо оцінюючи запропоновану допомогу та висловлюючи вдячність за неї, Комісія має зазначити таке.

Норма, яка передбачає знищення усієї створеної з використанням системи відеоспостереження інформації, існує у відповідному законі з липня 2012 року. Отже, усім дійсно небайдужим до цього питання протягом вже більше ніж року відомо, що зберігати таку інформацію на законних підставах Комісія зможе лише до середини листопада 2013 року.

Погоджуючись з тезою щодо доцільності подовження терміну зберігання матеріалів відеоспостереження принаймні до терміну, встановленого законом для збереження виборчої документації, Комісія не має жодних правових підстав для ухвалення власного рішення, яке прямо суперечило б закону. Про необхідність виконання його припису щодо знищення матеріалів відеоспостереження члени Комісії неодноразово попереджали громадськість, беручі участь у засіданнях комітетів Верховної Ради України та спілкуючись з представниками засобів масової інформації. Проводження зберігання зазначеної інформації, поза всяким сумнівом, можливе лише у разі внесення до закону відповідних змін, а правом законодавчої ініціативи Комісія не наділена.

У такій ситуації найкращою допомогою Комісії у вирішенні питання зберігання матеріалів відеоспостереження з боку ВО "Батьківщина" став би підготовлений народними депутатами – членами відповідної депутатської фракції законопроект, спрямований на врегулювання порушеного питання. Проте, за рік, що минув з часу оприлюднення результатів чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, жодного подібної законодавчої ініціативи у Верховній Раді України зареєстровано не було.

Будучи неприємно здивованою тональністю заяви прес-служби ВО "Батьківщина", а також висловленими у ній необґрунтованими звинуваченнями та оцінками, Центральна виборча комісія вважає за доцільне нагадати, що всі запити щодо отримання матеріалів відеоспостереження, які надходили до Комісії від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", вчасно розглядалися і позитивно вирішувалися шляхом надання запитувачу відповідної відеоінформації, зокрема щодо виборчих дільниць одномандатних виборчих округів № 11, 14, 94, 130, 132, 194, 197, 211.

У разі необхідності отримання будь-яких інших відеоматеріалів, ВО "Батьківщина" як суб’єкт виборчого процесу мало можливість, не чекаючи завершення року після оприлюднення результатів чергових виборів народних депутатів, в установленому порядку звернутися до Центральної виборчої комісії та відповідно отримати відеоматеріали з усіх 32 188 звичайних виборчих дільниць в повному обсязі, який дорівнює 212 рокам безперервного відеозапису, самостійно забезпечивши їх подальше зберігання.

Зі свого боку, Центральна виборча комісія, безумовно, продовжуватиме зберігання інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення із звичайних виборчих дільниць, у разі, якщо до 15 листопада 2013 року на законодавчому рівні буде врегульовано питання продовження строку такого зберігання.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з усіма без винятку політичними силами на засадах традиційного взаєморозуміння та взаємної поваги.

Відділ взаємодії із ЗМІ

Секретаріату ЦВК

Вівторок, 12 листопада 2013, 10:53

Теґи

: відеокамери, Батьківщина, ЦВК


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,16855406761169 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0