Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Голова КВУ: недоліки законопроекту про вибори свідчать про його євроінтеграційну ритуальність

Ухвалений у першому читанні законопроект, що передбачає вдосконалення виборчого законодавства – «сирий» і потребує доопрацювання. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.
 
«Цей законопроект – «сирий» і не досконалий. І сьогодні прийнятий суто в ритуальних цілях для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Наступні парламентські вибори в Україні будуть не скоро і, думаю, що є ще час для нормальної дискусії та вдосконалення закону про вибори», – заявив Черненко.
 
Недосконалими нормами законопроекту експерт вважає, зокрема, передачу від Центральної виборчої комісії до окружних виборчих комісій функцій щодо реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах.
 
«Бачимо, як в нас сформовані окружні комісії, вони – менш професійні і більш політично заангажовані та схильні до корупції. І відповідно можуть або чинити перешкоду в реєстрації або безпідставно відмовляти кандидатам. А ЦВК – офіційна і відповідальна комісія і я думаю, що потрібно лишити їй це право», – зауважує Черненко.
 
На думку голови КВУ, надання права виборцям за кордоном голосувати лише за партійні списки на парламентських виборах – обмежує їхні виборчі права.
 
«Виборці мають вільне право, а виходить, що в Україні голосують і за списками, і за кандидатів у мажоритарних округах, а інші (за кордоном. – Ред.) – тільки за списки», – пояснив Черненко.
 
Щодо системи «гендерної орієнтації політичних партій», що полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок, то Черненко вважає, що таку норму у виборчому законодавстві варто залишити.
 
«Ця норма не є критичною, комусь вона може подобатись, комусь не подобатись, але на технічне забезпечення виборчого процесу вона не впливає. Втім, якщо ми прагнемо до наближення до європейської виборчої традиції, то її варто залишити», – вважає він.
 
Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла у першому читанні два євроінтеграційні законопроекти. Зокрема, законопроект про прокуратуру, а також про вибори народних депутатів.
 
Тиждень.ua
 
"Тиждень"Середа, 13 листопада 2013, 13:40

Теґи

: проблемні округи, вибори, Черненко, КВУ


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,1109790802002 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0