Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Рада прийняла "євроінтеграційний" закон про вибори народних депутатів

Необхідний для асоціації з ЄС законопроект, внесений Партією регіонів, підтримали представники всіх фракцій, окрім комуністів.
 
Верховна Рада України у четвер прийняла один з євроінтеграційних законів - про внесення змін до законодавства щодо виборів народних депутатів.
 
За закон у другому читанні і в цілому проголосували 365 народних депутатів з 423 зареєстрованих у залі засідань у четвер. У голосуванні не брала участь тільки фракція Компартії України.
 
Євроінтеграційний закон про внесення змін до виборчого законодавства, внесений народними депутатами фракції Партії регіонів, передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, введення обмеження на розмір виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційних агентств щодо висвітлення виборів.
 
Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, який буде включати в себе всі закордонні виборчі дільниці. При цьому Центральну виборчу комісію пропонують наділити повноваженнями окружної комісії цього округу.
 
Як відомо, спочатку законом про вибори народних депутатів, який було прийнято перед парламентськими виборами 2012 року, передбачалося, що закордонні виборчі дільниці включають до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.
 
Закон також передбачає, що у формуванні окружних комісій крім парламентських партій можуть брати участь партії, які висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.
 
На парламентських виборах 2012 року у формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, що висунули кандидатів в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату у будь-якому з 225-ти округів.
 
Окрім того, зменшується розмір грошової застави: для партії з 2 тисяч до 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати, для кандидата в мажоритарному окрузі - з 12 до 10 мінімальних розмірів заробітної плати. Обмежується розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидатів у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 Закону).
 
Також вводиться обмеження розміру виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Крім того, скорочується тимчасове обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.
 
Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, порівнявши їх у статусі з засобами масової інформації.
 
Також передбачено введення так званої системи "гендерної орієнтації політичних партій", яка полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок. 
Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 21 листопада 2013, 11:34

Теґи

: вибори, асоціація, Євросоюз


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18498086929321 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0