Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Виборців приймає лише кожен п'ятий з кримських депутатів

Тільки 20 % від загального числа кримських депутатів-мажоритарників здійснює прийом своїх виборців відповідно до офіційного графіку, який оприлюднено на сайті Верховної ради Криму. До таких висновків прийшли в Кримському відділенні Комітету виборців України, підбиваючи підсумки громадського моніторингу роботи депутатів по здійсненню прийому виборців в рамках свого проекту «Депутати під контролем».

Крім того, у дев'яти депутатів виявлені істотні розбіжності між реальним графіком прийому та відомостями, зазначеними на офіційному сайті кримського парламенту, двадцять два обранці не проводили прийом виборців без поважних причин, встановити реальний графік прийому ще дев'яти депутатів протягом двох місяців моніторингу так і не вдалося.

При цьому в КВ КВУ наголосили, що результати даного дослідження не є підсумком роботи тільки Комітету виборців - для формування об'єктивної оцінки до проекту активно залучалися регіональні засоби масової інформації та громадські організації, а сам процес моніторингу супроводжувався аудіо-та фотофіксацією подій.

«Проблема зворотного зв'язку з виборцями отримала цілком конкретні показники - майже 60 % парламентаріїв, обраних за мажоритарною системою, давно не зустрічаються з жителями і не ведуть ніякої роботи на округах. Це не тому що вони погані, а просто ми їм дозволяємо так відноситься до своїх проблем. І ситуацію треба виправляти, адже ми вибирали депутатів не для цього », - заявив глава Кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крісько .

Також він додав , що за підсумками моніторингу громадська організація вже внесла на ім'я голови Постійної комісії ВР АРК з нормотворчої діяльності, організації роботи Верховної Ради та зв'язків з громадськістю Костянтина Бахарєва свої рекомендації, включивши в цей документ пропозиції, пов'язані з оптимізацією сайту кримського парламенту, необхідністю проведення роз'яснювальної роботи з недобросовісними депутатами і впровадженням ефективної системи інформування населення про майбутні депутатських прийомах. Голова комісії запевнив, що ініціатива є своєчасною і всі пропозиції будуть розглянуті до лютого 2014 року.

В рамках подальшої реалізації проекту «Депутати під контролем» Кримське відділення КВУ має намір сформувати систему комплексного громадського контролю за роботою кримських депутатів , а також домагатися удосконалення процесів інформування жителів про результати діяльності парламентаріїв. У найближчих планах організації домогтися регулярного оприлюднення даних про депутатів - прогульниів , оцінити ефективність роботи з прийому виборців депутатами, обраними за партійними списками, а також приступити до впровадження системи он-лайн звернень, яка дозволить вести діалог з парламентарями не виходячи з дому.

Моніторинговий компонент кампанії «Депутати під контролем - формування механізму громадського контролю за діяльністю депутатів ВР АРК з прийому виборців » реалізується ініціативною групою Кримського відділення Комітету виборців України в рамках конкурсу мінігрантів правозахисних кампаній проекту «Підвищення громадянської активності в Україні» здійснюється чеської громадської організацією «People in Need» («Людина в біді» , м. Прага , Чехія ) у партнерстві з Кримським правозахисним центром «Дія » , Мережею правових приймалень Криму і Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини». Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Прес-служба КВУНеділя, 15 грудня 2013, 12:20

Теґи

: КВУ, депутати


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10958409309387 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0