Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Постанова ЦВК "Про нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і приміщень для голосування"

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 26 серпня 2010 року N 324

Київ

Про нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і приміщень для голосування, перелік та норми забезпечення цих виборчих комісій транспортними засобами, засобами зв'язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, перелік видів послуг та робіт, що можуть надаватися територіальним і дільничним виборчим комісіям за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку та проведення місцевих виборів

З метою забезпечення належних умов роботи територіальних і дільничних виборчих комісій під час підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, відповідно до пункту 3 частини першої статті 24, частини першої статті 65, статті 68 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Встановити на час підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів:

- нормативні вимоги до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і приміщень для голосування (додаток 1);

- перелік та норми забезпечення територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів транспортними засобами, засобами зв'язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями (додаток 2);

- перелік видів послуг та робіт, що можуть надаватися територіальним і дільничним виборчим комісіям за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку та проведення місцевих виборів (додаток 3).

2. Цю постанову надіслати:

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для використання в роботі та доведення до відома територіальних виборчих комісій після сформування нового складу цих комісій;

Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам для використання в роботі та доведення до відома відповідних органів місцевого самоврядування.


Голова
Центральної виборчої комісії

 
В. ШАПОВАЛДодаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
26.08.2010 N 324 


 

 

Нормативні вимоги
до приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів і приміщень для голосування

1. Приміщення, що надаються територіальним виборчим комісіям для забезпечення їх роботи, повинні мати не менше 3 робочих кімнат, дві з яких площею не менше 20 кв. м кожна, а третя (приміщення для засідань комісії) - не менше 80 кв. м.

Приміщення територіальної виборчої комісії повинно бути обладнано не менш як 4 встановленими телефонними лініями.

2. Приміщення, що надаються дільничним виборчим комісіям для забезпечення їх роботи, повинні мати не менше 2 робочих кімнат, одна з яких площею не менше 20 кв. м, а друга (приміщення для засідань комісії) - не менше 50 кв. м. Приміщення комісії повинно бути обладнано не менш як однією встановленою телефонною лінією.

Голосування проводиться в спеціально відведених та облаштованих, як правило, на перших поверхах будівель приміщеннях, площа яких повинна мати: для малих дільниць не менше 50 кв. м, для середніх не менше 75 кв. м та для великих не менше 90 кв. м.

У разі відсутності в межах виборчої дільниці приміщення з відповідною площею за погодженням з територіальною виборчою комісією, яка утворює виборчу дільницю, приміщення для голосування на виборчій дільниці може надаватися меншого розміру, але не більше ніж на 50 відсотків.

У приміщеннях для голосування обладнуються кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок.

Облаштування приміщень для голосування здійснюється з урахуванням потреб для громадян з обмеженими фізичними можливостями, зокрема з безперешкодним входом і виходом з приміщення, з облаштуванням однієї кабіни для голосування з шириною входу до такої кабіни 110 см, у виняткових випадках - не менше 85 см, всередині якої встановлюється столик або поличка висотою не більше 75 см із простором знизу не менше 67 см для інвалідного візка громадянина з обмеженими фізичними можливостями тощо.

Приміщення, якими забезпечується дільнична виборча комісія, та приміщення для голосування, як правило, мають бути розташовані в одній будівлі.

На одній виборчій дільниці облаштовується лише одне приміщення для голосування.

На будинку, де розміщується таке приміщення, встановлюється Державний Прапор України.

Приміщення дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці та приміщення для голосування на цій дільниці повинні мати відкритий доступ для осіб, які відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" мають право бути присутніми на засіданнях дільничної виборчої комісії та під час голосування і підрахунку голосів виборців.

3. Приміщення територіальних та дільничних виборчих комісій повинні відповідати встановленим вимогам щодо санітарних і технічних норм, а також бути забезпеченими телефонним зв'язком та електропостачанням.

4. Контроль за облаштуванням приміщення для голосування покладається на територіальні виборчі комісії, які утворюють виборчі дільниці, та дільничні виборчі комісії.


Секретар засідання
Центральної виборчої комісії

 
Т. АСТАХОВАДодаток 2
до постанови Центральної виборчої комісії
26.08.2010 N 324 


 

 

Перелік та норми забезпечення
територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів транспортними засобами, засобами зв'язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями

1. Матеріальні цінності, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування:

територіальній виборчій комісії:

легковий автомобіль 

- 1; 

столи 

- не менше 7; 

стільці 

- не менше 50; 

телефонні апарати  

- не менше 3; 

факсовий апарат 

- 1; 

копіювальний апарат* 

- 1; 

комп'ютери**  

- не менше 2; 

принтер 

- 1; 

сейф або металева шафа для зберігання виборчої документації 

- 1; 

аварійне освітлення (ліхтарі, лампи тощо) 

- 1 комплект; 

медична аптечка 

- 1 комплект; 

засоби протипожежної безпеки  

- 1 комплект; 

дільничній виборчій комісії:

Державний Прапор України 

- 1; 

легковий автомобіль 

- 1; 

столи  

- не менше 7; 

стільці в приміщеннях для роботи комісії та у приміщенні для голосування 

- не менше 65; 

телефонні апарати  

- не менше 2; 

комп'ютери 

- 1; 

принтер 

- 1; 

сейф або металева шафа для зберігання виборчої документації 

- 1; 

столи (для видачі бюлетенів під час голосування в день виборів)  

- із розрахунку 2 столи на 500 виборців; 

стенди для розміщення матеріалів  

- не менше 2; 

аварійне освітлення (ліхтарі, лампи тощо) 

- 1 комплект; 

медична аптечка 

- 1 комплект; 

засоби протипожежної безпеки  

- 1 комплект. 


____________
Виборчі комісії Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські (міст обласного, республіканського в Автономній республіці Крим значення , міст Києва, Севастополя) забезпечуються:

* монохромним копіювальним апаратом з продуктивністю 30 - 40 копій формату А4 за хвилину та максимальним обсягом близько 200 тисяч сторінок на місяць;

** комп'ютерами з оптичним дисководом з можливістю запису (CD/DVD-RW).

2. Матеріальні цінності, придбання яких здійснюється за рахунок коштів, передбачених у кошторисах видатків для підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів:

територіальній виборчій комісії:

вивіска територіальної виборчої комісії
(згідно із затвердженим зразком)  

- 1; 

Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" 

- 5; 

виборча документація 

- згідно з вимогами Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"; 

канцелярське приладдя  

- відповідно до затверджених середніх норм видатків на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів; 

печатка територіальної виборчої комісії 

- 1; 

дільничній виборчій комісії:

вивіска дільничної виборчої комісії
(згідно із затвердженим зразком)  

- 1;  

Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"  

- 3; 

виборча документація  

- згідно з вимогами Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів";" 

кабіни для таємного голосування для виборчих дільниць із чисельністю: 

  

до 500 виборців (малі) 

- не менше 2; 

від 500 до 1500 виборців (середні) 

- не менше 4; 

понад 1500 виборців (великі) 

- не менше 6; 

виборчі скриньки для голосування для виборчих дільниць із чисельністю: 

  

до 500 виборців (малі) 

- не менше 2 великих (стаціонарних) та 2 малих (переносних); 

від 500 до 1500 виборців (середні) 

- не менше 3 великих (стаціонарних) та 2 малих (переносних); 

понад 1500 виборців (великі) 

- не менше 4 великих (стаціонарних) та 3 малих (переносних); 

канцелярське приладдя  

- відповідно до затверджених середніх норм видатків на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів; 

печатка дільничної виборчої комісії 

- 1; 

штамп "ВИБУВ" 

- 1. 


3. Після закінчення виборчого процесу матеріальні цінності, придбані за рахунок коштів, передбачених у кошторисах видатків для підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, передаються на зберігання до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в порядку, встановленому постановою Центральної виборчої комісії від 20 жовтня 2009 року N 171 "Про Порядок зберігання матеріальних цінностей, придбаних виборчими комісіями, комісіями з всеукраїнського референдуму за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму".


Секретар засідання
Центральної виборчої комісії

 
Т. АСТАХОВАДодаток 3
до постанови Центральної виборчої комісії
26.08.2010 N 324 


 

 

Перелік
видів послуг та робіт, що можуть надаватися територіальним і дільничним виборчим комісіям за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку та проведення місцевих виборів

Для територіальної виборчої комісії:

1) послуги із транспортного обслуговування;

2) послуги фіксованого телефонного зв'язку (місцевого, міжміського, факсимільного, абонентна плата);

3) оренда та утримання приміщень;

4) послуги місцевих державних архівних установ;

5) залучення відповідних спеціалістів, технічних працівників.

Для дільничної виборчої комісії:

1) послуги із транспортного обслуговування;

2) послуги фіксованого телефонного зв'язку (місцевого, міжміського, абонентна плата);

3) оренда та утримання приміщень.


Секретар засідання
Центральної виборчої комісії

 
Т. АСТАХОВА
 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Законодавство

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 1,4628660678864 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0