Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Громадські організації в котре наголошують на відсутності публічного обговорення змін до законодавства про вибори народних депутатів


28 вересня 2011 року в Києві відбулася прес-конференція представників Громадського консорціуму виборчих ініціатив на тему «Чи врахувала робоча група по вдосконаленню виборчого законодавства попередні рекомендації Венеціанської комісії, ОБСЄ та IFES», в якій взяли участь Ольга Айвазовська (Громадянська мережа «ОПОРА»), Денис Ковриженко (Лабораторія законодавчих ініціатив), Світлана Конончук (Український незалежний центр політичних досліджень), Олександр Черненко (Комітет виборців України).

Як повідомили учасники прес-конференції, на засіданні робочої групи, яка засідала напередодні 27 вересня, було враховано низку рекомендації Венеціанської комісії щодо окремих процедурних моментів, але взагалі не розглядалися або не було прийнято рішення щодо принципових питань: виборчої системи, критеріїв і строків визначення меж округів, порядку формування виборчих комісій.

Голова Правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська відзначила: «Президент, оголосивши широке експертне обговорення, виніс виборчу реформу поза парламент, але як такого обговорення запропонованої мажоритарно-пропорційної системи не відбулося й досі. Така тенденція шкодить легітимності процесу та викликає недовіру до його результатів. Офіційних висновків Венеціанської комісії не буде до середини жовтня, тож, на останньому засіданні робочої групи переоцінка тексту законопроекту здійснювалася поспіхом та на основі «чорновика». Експерти Венеціанської комісії неодноразово заявляли про те, що лише після широких консультацій в Україні, буде підготовлено остаточний документ. У мене, як учасника засідання, склалося враження, що пропонується позитивна статистика – значний відсоток врахування технічних та дрібних пропозицій з повним ігноруванням ключових питань».

«Зміни, внесені 27 вересня робочою групою до технічного законопроекту, носять косметичний характер. Питання виборчої системи знову винесли за рамки дискусії, - повідомив Голова Правління КВУ Олександр Черненко, - хоч у рекомендаціях Венеціанської комісії було вказано на доцільність запровадження пропорційної системи відкритих регіональних списків. В Україні так і не відбулося публічного суспільно-політичного діалогу довкола виборчої системи. Нам знову хочуть нав‘язати систему, яка дискредитувала себе під час попередніх виборчих кампаній».

Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко зауважив, що на засіданні робочої групи не розглядався звіт, запропонований Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). «Звіт IFES значно ширший, ніж висновок Венеціанської комісії, хоч у них піднімаються схожі питання. На засіданні робочої групи не було вирішено конкретні проблеми, які можуть зумовити викривлення результатів виборів: критерії та строки визначення меж округів, порядок формування виборчих комісій, зміни до списків виборців у день голосування, неможливість визнання виборів в окрузі недійсними і ще багато інших речей, що відкривають шлях до маніпуляцій виборчим процесом».

«Цілком ймовірно, що пропозиції та аргументи IFES та остаточний висновок Венеціанської  комісії так і не стануть предметом розгляду робочою групою, - зазначила керівник політичних програм УНЦПД Світлана Конончук. – Судячи з вчорашнього засідання, проект вже буде готуватися для затвердження Президентом і внесення в парламент. Між тим, прогресу у виборчому законодавстві так і не досягнуто. Частково проект відтворює модель закритих для вибору списків, частково створює вразливу до адміністративного контролю систему одномандатних округів».


Громадський консорціум виборчих ініціатив

За більш детальною інформацією звертатися: Ольга Айвазовська (0636179750), Денис Ковриженко (0503582265), Світлана Конончук (0503330698);Олександр Черненко (0503109975)

Громадський консорціум виборчих ініціативСереда, 28 вересня 2011, 10:37

Теґи

: виборча реформа, громадські ініціативи


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,1121780872345 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0