Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Мін'юст реагує на зауваження міжнародних експертів


Відсутність соціально-політичного діалогу при внесенні таких кардинальних змін, як перехід від пропорційної до змішаної системи, підняття прохідного бар’єру з 3 до 5 відсотків та заборона блокам брати участь у виборах, - це не повний перелік проблемних моментів у новому проекті закону про вибори народних депутатів [розробленого робочою групою при Міністерстві юстиції], на які звертають увагу експерти міжнародних організацій.

Втім, у Мінюсті мають відповідь на ці критичні зауваження.  Під час засідання групи технічного обговорення виборчого законодавства, що відбулася 5 жовтня за сприяння USAID та IFES, заступник міністра юстиції України Інна Ємельянова пояснила, чому ті чи інші зауваження не можуть бути враховані.  

«Я не вірю в досягнення 100-відсоткового консенсусу по всім позиціям», - сказала Ємельянова, коментуючи зауваження про те, що при розробці законопроекту не були прийняті до уваги думки опозиційних сил та громадськості. «Ми отримуємо багато пропозицій, багато з яких просто не можна прийняти, - такі, як, наприклад, зниження прохідного бар’єру до 1%».

Також Ємельянова додала, що запровадження змішаної системи виборів зможе покращити рівень якості депутатів, який, за її словами, знизився після введення пропорційної системи, а виборці у такий спосіб будуть «знати своїх депутатів в обличчя».

Щодо критики відносно неможливості блоків брати участь у виборах заступник міністра юстиції зауважила, що блоки, які існують в Україні на сьогодні, не мають міцної політичної чи ідеологічної бази, а є, швидше, ситуативними групами, які через певний час починають діяти «як лебідь, рак та щука». 

"Вибори в Україні"Середа, 5 жовтня 2011, 18:11

Теґи

: Венеціанська комісія, Міністерство юстиції України, виборча реформа, вибори народних депутатів України


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17552900314331 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_rkgrimoc66dfoar1nfstqec005, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0