Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Володимир Олійник: Законопроект №9265-1 від 10 жовтня 2011 року «Про вибори народних депутатів України» у першому читанні буде прийнятий на наступному сесійному тижні

Законопроект про вибори народних депутатів за пропорційно-мажоритарною системою може бути прийнятий вже на наступному сесійному тижні у першому читанні. Про це у коментарі УНН повідомив народний депутат з фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

Народний депутат зазначив, що законопроект, зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня ним та ще кількома парламентарями від парламентської більшості, це той самий документ, що був розроблений робочою групою з удосконалення виборчого законодавства.

Подання законопроекту на розгляд парламенту, як пояснив Володимир Олійник, цілком узгоджується з необхідністю врахувати зауваження Європейської комісії за демократію через право.

«Президент створив робочу групу. І до розробки цього законопроекту долучалися і народні депутати, в тому числі і я. І коли були попередні висновки Венеціанської комісії, вони були враховані. Документ було доопрацьовано.  Доопрацьований документ було знову направлено до Венеціанської комісії. Офіційні висновки комісії ми очікує 14-15 жовтня. А паралельно ми внесли цей законопроект до парламенту і після отримання висновків комісії ми його доопрацюємо. І виходимо на реалізацію вимоги Венеціанської комісії про те, щоб закон було прийнято за рік до виборів», - підкреслив він.

Володимир Олійник впевнений, що цей документ Верховна Рада може ухвалити у першому читанні наступного пленарного тижня, а після цього відповідний комітет доопрацює його із врахуванням офіційних висновків комісії.

Депутат уточнив, що вже було враховано більшість висновків міжнародної комісії. Але два принципових зауваження залишилися без уваги через те, що суперечать Конституції України. Зокрема, залишилася незмінною норма про неможливість брати участь у виборах у якості кандидатів раніше судимих громадян, чию судимість не було знято або погашено у встановленому законом порядку.

У законопроекті залишилась норма про заборону участі у виборах блоків виборчих партій, 5% прохідний бар’єр та змішана виборча система.

За словами Володимира Олійника, прохідний бар’єр може стати темою для гострих дискусій

http://www.partyofregions.org.ua/ru/deputy_faction/activities/show/5849

Прес-служба Партії РегіонівВівторок, 11 жовтня 2011, 18:54

Теґи

: вибори народних депутатів України, виборча реформа


 
     1 коментар
Алла Юрковська2011-10-13 11:28:44Замість дискутувати про прохідний бар’єр краще б відшліфували процедури для ДВК.


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,19110107421875 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_q22768rlul4kcbg9a9idruons2, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0