Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Громадські організації вважають урядовий проект виборчого закону недемократичним

Представники громадськості застерігають щодо низки проблем, пов’язаних із непрозорим процесом розробки нового Закону “Про вибори народних депутатів України”.

Під час прес-конференції 13 жовтня в ІА “Укрінформ”, учасники Партнерства “Новий Громадянин” оприлюднили заяву, в якій висловили публічну оцінку процесу створення нових виборчих правил в державі. На думку активістів громадських організацій, влада повністю проігнорувала вимогу суспільства щодо забезпечення прозорості та максимального залучення громадських експертів до процесу розробки нового закону, подання якого на розгляд парламенту очікується вже найближчим часом.

Як зазначається в заяві, основною проблемою у нинішній ситуації є те, що пропонована владою виборча модель - так звана змішана, або мажоритарно-пропорційна - була нав’язана безальтернативно, без будь-якого врахування думки як українських так і міжнародних експертів, які неодноразово заявляли про неприпустимість повернення до дискредитованих і малоефективних форм виборчого механізму.

“Досвід попередніх виборів красномовно свідчить, що саме мажоритарна система найчастіше ставала полем для фальсифікації волевиявлення громадян, - наголосив Олександр Черненко, голова правління Комітету виборців України. - Якщо ми хочемо дійсно змусити політиків бути більш відповідальними та підзвітними виборцю, тоді найкращий спосіб - це пропорційна система з відкритими списками. Натомість те, що нам пропонують зараз - це суміш, яка увібрала найгірше як з пропорційної так і мажоритарної систем. Це явна деградація”.

Окрім згаданого, залишається багато інших проблемних моментів, які розробники законопроекту не поспішають вирішувати. На думку учасників прес-конференції це і питання вчасного формування виборчих округів, і справедливого укомплектування виборчих комісій, і спрощення реєстрації кандидатів в округах та багато інших.

Водночас, за словами представника громадянської кампанїї “Молодіжна Варта” Олександра Солонтая - існує не лише юридичний аспект проблеми, але й політичний. “Кандидати повинні бути зобов’язаними публікувати свої передвиборчі програми. В законопроекті Мін’юсту це положення не виписане, а відтак - нас знову чекає гра в популізм та купівлю голосів за гречку, зазначає активіст. - Люди втомилися від порожніх обіцянок - потрібні реалістичні програми. І ми будемо проводити моніторинг, за яким порівняємо, як за 5 років змінюються наявні програми у кандидатів у депутати. Це сприятиме здійсненню більш усвідомленого вибору громадянами”.

Загалом, учасники прес-конференції були одностайні - пропоновані владою зміни до виборчих правил у нинішній формі не відповідають демократичним стандартам, а відтак потребують значних доопрацювань, з врахуванням позиції громадянського суспільства.


Четвер, 13 жовтня 2011, 14:00

Теґи

: громадські ініціативи, виборча реформа


 
     1 коментар
observer2011-10-17 00:58:56Ну і наплодили ндо, а вони, після періоду розківту на початку 2000них зараз мучаться через асфіксію. Ресурсів мало, грантові програми обмежені, в Україні до них нема діла, бо ні владі, ні партіям тверезі голови не потрібні. Ось і аналізують останні з могикан усе те, що уже відбулося, не маючи впливу на те, що відбудеться. Щось тут не так, громадянське суспільство, приживається погано в посткомуністичній колонії, а віднедавна займатися неупередженою аналітикою в Україні стає просто небезпечно.


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17966914176941 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_6uospdritlcusaq00n7s5jt0c4, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0