Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Звіт за результатами спостереження на позачергових виборах до Верховної Ради 2007 рік

Звіт КВУ на позачергових виборах народних депутатів 2007 року


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка з 1994 року здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. З офіційним початком кампанії по позачерговим виборам народних депутатів України КВУ розпочав моніторинг виборчого процесу у всіх регіонах України.

За час передвиборчої кампанії провів 300 тренінгів для 33 тисяч членів дільничих виборчих комісй. Також проведено просвітницьку кампанію для виборців, в ході якої проведено 400 виїздів в населенні пункти України, поширено понад 600 тисяч примірників друкованих матеріалів.

В день голосування КВУ по всій Україні працювало 4 тисячі спостерігачів КВУ.


  1. За оцінками Комітету виборців України позачергові вибори народних депутатів 30 вересня 2007 року відбулися як вільно, конкурентно та прозоро. Результати виборів відповідають волевявленню громадян.
  2. Найбільш суттєвим порушенням, яке затьмарило демократичність процесу, стала постійна та демонстративна агітація посадовими особами всіх рівнів за різні політичні сили. Проте, за оцінкою КВУ, такі факти не мали значного впливу на результати виборчої кампанії.
  3. В той же час КВУ констатує безпрецедентно низьку якість організації виборчого процесу, що, в першу чергу, стосується складання списків виборців та організації роботи дільничних виборчих комісій. Причиною цього стали брак часу, недосконалість законодавства, а також небажання органів влади та суб‘єктів виборчого процесу приділити органзації виборів належну увагу.
  4. Окремі зміни до виборчого законодавства, прийняті напередодні позачергових виборів, стали кроком назад у відповідності демократичним стандартам виборчого процесу. Деякі зміни порушили права громадян, а інші – внесли труднощі в організацію виборчого процесу.
  5. Якість cписків виборців була найгіршою за всі попередні виборчі кампанії. За оцінками КВУ, в день голосування через різноманітність проблеми зі списками фактично позбавленими права голосу стали 1 млн. громадян. Тому КВУ констатує, що вибори не були загальними. Однак згадані проблеми порушили права виборців всіх політичних сил в усіх областях України і тому не дали незаконних переваг жодній з політичних партій.
  6. Хоч всі політичні сили мали рівний доступ до засобів масової інформації, висвітлення виборчої кампанії в ЗМІ не завжди відповідало демократичним стандартам, в першу чергу, через наявність «замовних» матеріалів в ЗМІ.
  7. Не зважаючи на те, що Центральній виборчій комісії вдалося в передбачені законодавством строки провести виборчий процес та встановити резульатат виборів, КВУ оцінює роботу ЦВК, як незадовільну. Комісія часто приймала політично мотивовані рішення, не надавала належної консультатційно-методичної допомоги органам влади, вибочим комісіям, не займалася відповідними роз‘ясненнями для виборців.
  8. КВУ оцінює процедуру голосування в день виборів 30 вересня на позачергових виборах народних депутатів України як вільну та прозору. Не було зафіксовано значних та системних порушень або фактів тиску на виборців.
  9. Підрахунок голосів на більшості дільниць відбувався під контролем партійних та незалежних спостерігачів. Однак, у багатьох випадках протоколи були оформлені неналежним чином через низьку кваліфікацію членів виборчих комісій, через що масовим став процес “уточнення” протоколів. Кількість дільниць, на яких складалися «уточнені» протоколи, в залежності від округу, складала від 20 до 50 відсотків. Процес уточнення в більшості відбувався без належного контролю.
Вівторок, 18 жовтня 2011, 16:48

Теґи

: вибори народних депутатів України, політичні партії


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Звіти спостерігачів

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,92172884941101 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0