Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Створення нового закону про вибори – завдання усього суспільства


27 жовтня, у  Донецьку відбулася перша зустріч в рамках громадського обговорення "Який виборчий Закон потрібен Україні", організованого громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі «КВУ», «ОПОРИ», «Лабораторії законодавчих ініціатив» та «Українського незалежного центру політичних досліджень». Цим заходом Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» розпочала підготовку до наступних парламентських виборів у 2012 році – моніторинг виборчого законодавства та перевірку готовності усіх суб’єктів виборчого процесу.

Яким буде новий виборчий закон? Чиї інтереси він буде відстоювати? За рік до парламентських виборів і напередодні розгляду існуючого законопроекту  у Верховній Раді ці питання є вкрай актуальним! Власне, запропонований до розгляду Верховної Ради законопроект № 9265-1 (за авторства нардепів Єфремова, Шарова, Рибакова, Олійника. Мартинюка та Козуба) отримав шквал критики  як з боку політиків, так і громадськості. Саме на детальному розгляді законопроекту Єфремова і зосередились учасники обговорення. Незважаючи на безліч спірних норм у законопроекті Єфремова, майже  нікого з експертів не виникає сумнівів, що цей законопроект буде проголосований у найближчий час. Проте громадські діячі наголосили на необхідності до останнього відстоювати більш демократичний виборчий закон.

У якості експертів виступили:

Олександр Черненко,голова правління ВГО «Комітет виборців України»;

Сергій Подгорний, народний депутат України («БЮТ»), член Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування;

Сергій Богачов, заступник голови Донецької міської організації «Партії Регіонів»;

Ольга Турченко, к.ю.н., доцент кафедри конституційного та міжнародного права ДонНУ;

Олександр Клюжев, керівник аналітичних програм Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України;

Євген Радченко, директор з розвитку МГО "Інтерньюз-Україна";

Олександр Касьянюк, народний депутат України («ПР»).

Сергій Ткаченко, голова правління Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України»

Кожен з них дав власну оцінку законопроекту № 9265-1. Так, Олександр Черненко зосередився на запропонованій у законопроекті виборчій системі: «В українських реаліях саме виборча система визначає, наскільки серйозними можуть бути втручання у виборчий процес».

Нардеп Сергій Підгорний розкритикував запропонований до розгляду у Верховній Раді законопроект через непрозорі виборчі списки партій та визначив 3 основних проблемних питання, серед яких тип виборчої системи, неможливість участі у виборах блоків виборчих партій та прохідний бар’єр до Парламенту. І Черненко, і Підгорний зійшлися на думці, що 4 % голосів – оптимальний рівень прохідного бар’єру. «Немає різниці, скільки партій пройде до Парламенту! Головне, щоб вони представляли інтереси усього населення», – додав Черненко.

Запропонований порядок формування виборчих округів та виборчих комісій на думку експертів також не сприяє проведенню чесних виборів. Проте найбільше занепокоєння експертів викликає відсутність публічної дискусії законопроекту, за яким Україна буде обирати найвищий законодавчий орган.

Під час заходу усі бажаючи могли задати свої питання як наживо, так і надіслати свої коментарі й запитання спікерам за допомогою смс. Також за допомогою смс можна було взяти участь у міні-опитуванні. Результати такого голосування не претендують на звання репрезентативного, проте наглядно демонструють тенденції у громадській думці: виборці хочуть  пропорційну систему з відкритими списками та завчасного формування виборчих округів, а не напередодні виборів. Цікавинкою події стала її он-лайн трансляція на сайті http://elect.in.ua/, завдяки чому усі, хто дивився обговорення за допомогою мережі Інтернет, також мали змогу активно долучитися до обговорення  - залишати коментарі та ставити питання спікерам, брати участь у смс-голосуванні.

Власне, така можливість з’явиться вже в наступний четвер, 3 листопада, коли у Донецьку відбудеться другий етап громадського обговорення виборчого закону. Цього разу організатори запропонують учасникам дискусії зосередитися на фінансування виборчих кампаній, списках виборців, передвиборчій агітації та відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Прес-служба КВУЧетвер, 27 жовтня 2011, 15:36

Теґ

: громадські ініціативи


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,19728207588196 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_sgvj6ed925ikqaah5npst0eqg0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0