Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Опозиційні політики та неурядові організації говорять про високу ймовірність недемократичних виборів

Існує ризик, що парламентські вибори 2012 року не будуть демократичними – вважають представники неурядових організацій та опозиційних сил, які взяли участь у громадському форумі «За якими правилами Україна вибиратиме парламент у 2012 році», що пройшов у Києві.

У аналітичному матеріалі, розробленому експертами Консорціуму виборчих ініціатив Денисом Ковриженком та Олександром Черненком, зокрема, перераховані положення законопроекту про вибори народних депутатів (№9265-1), що не сприяють проведенню виборів згідно демократичних стандартів. Серед них: перехід на  змішану виборчу систему, яка є сприятливою для провладних партій. «За рахунок зловживання адміністративним ресурсом на рівні одномандатних округів вони [провладні партії] отримають набагато більше місць у парламенті, аніж отримали б, якби вибори проводилися за пропорційною системою».

Іншою загрозою є вади в утворенні округів. Оскільки округи утворюються за 110 днів до дня голосування, це позбавляє кандидатів змоги заздалегідь спланувати свою кампанію та при потребі оскаржити рішення ЦВК про формування округів. Життя ускладнить і той факт, що у певних регіонах округи можуть бути сформовані з різних територій.

Також фахівці вбачають проблему в неврегульованості процедури утворення дільниць, відсутності чітких критеріїв утворення тимчасових закордонних дільниць. Існують ризики фальсифікації під час складання списків виборців, - проектом передбачено можливість зміни голосування без зміни виборчої адреси (аналог голосування за відкріпними посвідченнями), що може спричинити масові «міграції» виборців в день голосування для забезпечення підтримки певних кандидатів.

Існують суттєві недоліки у регулюванні висування та реєстрації кандидатів. Занепокоєність викликає можливість скасування реєстрації кандидата після оголошення двох попереджень. «Одна із підстав для попередження – це порушення обмежень щодо здійснення агітації, водночас процедуру встановлення факту порушення проектом не визначено», -  йдеться у аналітичному матеріалі.

З думкою експертів погоджуються і окремі політики. Зокрема, депутат Юрій Ключковський звернув увагу на проблемні моменти у виготовленні бюлетенів. «Може повторитися ситуація як під час місцевих виборів 2010 року, коли імена кандидатів просто «забували» внести в бюлетень», - говорить Ключковський. Іншою проблемою, на його думку, є те, що відтепер друк бюлетенів буде контролювати не Центральна виборча комісія, а окружні виборчі комісії. На самих бюлетенях не буде проставлено номер виборчої дільниці, його вноситимуть від руки, а це дозволить їх «перекидати» з дільниці на дільницю.

Колега Ключковського, депутат Сергій Подгорний сумнівається, що ключові недоліки будуть усунені з проекту. «Хтось може і вважає, що ці між партійні дискусії в парламенті – це компроміс», - говорить Подгорний. «Це не компроміс, це камуфляж».

Вже 17 листопада парламент має розглянути законопроект, який розробить спеціальна парламентська комісія представників парламентських фракцій на чолі з Русланом Князевичем. Не дивлячись на участь опозиції у групі, депутати не вірять в те, що їхні пропозиції та ключові зауваження, рекомендації міжнародних організацій -  IFES та Венеціанської комісії будуть прийняті. Більшість експертів схиляється до думки, що наступні парламентські вибори пройдуть за законопроектом, внесеним парламентською більшістю, до якого включать ряд дрібних технічних поправок. 

Сюжет каналу "24""Вибори в Україні"Середа, 9 листопада 2011, 18:21

Теґи

: громадські ініціативи, виборча реформа


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17827796936035 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_9dn6n433e73jf39dl46k4d7t90, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0