Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Магера: новий закон про вибори – продукт компромісу


Ухвалений Верховною Радою  новий закон «Про вибори народних депутатів» – це продукт компромісу, заявив в ефірі Радіо Свобода заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. Якщо Президент підпише новий закон, то народних депутатів обиратимуть за змішаною системою. Кандидат у депутати зможе висуватися як за списком політичної партії, так і одночасно в одномандатному окрузі. Політичні блоки до виборів більше не допустять, а прохідний бар’єр зросте із 3 до 5 відсотків.


– Як Ви оцінюєте ухвалену норму, що одній особі одночасно можна балотуватися і за виборчим списком і у мажоритарному окрузі? 

– В цілому до закону можна мати певні претензії. Але, давайте, не будемо забувати про те, що це є певний компроміс, продукт компромісу багатьох сил парламенту і що за нього проголосувало 366 голосів – це понад 90 відсотків від усіх депутатів.

Звичайно, є рішення Конституційного суду України 1998 року, яким Конституційний суд України тоді звернув увагу парламенту на те, що, все ж таки, правильнішим було б виписування в законі норму, за якою особа може балотуватися або за списком, або в мажоритарному окрузі. Але положення проголосоване таке, яке є.

– Те, що прохідний бар’єр зросте із 3 до 5 відсотків – це крок уперед у виборчому законодавстві чи ні?

– Звісно, що за умови скасування виборчих блоків на ці парламентські вибори і за умов відсутності законодавства, яке б дозволяло об’єднання політичних партій, ця норма є дещо дискримінаційною. Але, знову ж таки, це був продукт компромісу.

– Змішана система за схемою 50 на 50  - як Ви цю зміну прокоментуєте? І при цьому залишаються закриті списки…

– Україна повернулася до тих політичних реалій, коли вибори до парламенту проходили за, так званою, мішаною системою. І тут нічого нового порівняно з 1998-2002 роками. В цілому система нового не отримала.

На моє глибоке переконання, все одно рано чи пізно ми спробуємо пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками. Рано чи пізно ми до цього все одно прийдемо. Але вибори в 2012 році пройдуть саме за змішаною системою. І до цього треба готуватися політикам, виборцям, суспільству. Питання тільки в тому, щоб завчасно всі процедури були дотримані. Зокрема, завчасно були утворені виборчі дільниці, територіальні виборчі округи. Виборці наперед повинні знати, де їхній виборчий округ, де їхні виборчі дільниці з тим, щоб не було жодних нарікань.

Радіо СвободаП'ятниця, 18 листопада 2011, 15:01

Теґи

: вибори народних депутатів України, Магера, ЦВК


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17523694038391 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_h1d3093feplgj43tf0kgvqn4a2, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0