Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

У Дніпродзержинську обговорили виборчу реформу в Україні


17 листопада 2011 року в Дніпродзержинську експерти обговорили виборчу реформу в Україні. В ході громадського обговорення були вироблені рекомендації щодо поліпшення виборчої системи в Україні. 


Організатором заходу виступив Громадський консорціум виборчих ініціатив, який об‘єднав профільні громадські організації, що займаються проблематикою виборчого законодавства та виборчих процесів.

В обговоренні взяли участь 16 експертів, що представляли органи влади, політичні партії, керівництво окружних та дільничних виборчих комісій, представники ЗМІ.

Як повідомив виконавчий директор ДОВ ВГО КВУ Станіслав Жолудєв, метою подібних обговорень є залучення якнайширшого кола експертів громадянського суспільства до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу, а також вироблення рекомендацій для подальшої передачі їх українським законодавцям.

            Виконавчий директор ДОВ ВГО КВУ Станіслав Жолудєв презентував дані загальнонаціонального експертного опитування, в якому було опитано 571 експерт, що їх бачення основних положень виборчого законодавства. Зокрема він зазначив: «В Україні напередодні кожних виборів змінюють виборче законодавство. При цьому недоліки кожного попереднього Закону про вибори не враховуються. Саме тому Громадський консорціум виборчих ініціатив і провів експертне опитування, метою якого стало вироблення, систематизація та передача рекомендації щодо поліпшення виборчого законодавства до законодавця »

Місцевими експертами виступили Сергій Цонєв, журналіст, депутат Дніпродзержинської ради, в минулому помічник депутата Верховної ради України; Станіслав Милославський, аналітик, журналіст газети «Антимафія», постійний учасник виборчого процесу.

Зокрема, Сергій Цонєв запропонував обговорити шляхи висування та реєстрації кандидатів в депутати України. Як зазначив експерт, порушення конституційних прав громадян України відбулося на місцевих виборах, де висування кандидатів було можливо лише партіями, було зазначено, що неможна допускати такої же проблеми на виборах до  Верховної ради України. Більшість експертів підтримала його.

Зі свого боку наступний доповідач, Станіслав Милославський, привів низку доказів на підтримання  мажоритарної системи виборів. Однак більшість експертів, після обговорення, вирішила, що більш доцільна, на теперішньому етапі розвитку країни, є змішана система або система з відкритими списками.

Одним із найгостріших питань обговорення стало – списки виборців та внесення змін до них в день голосування. Більшість експертів зійшлися на тому, що надана громадянам можливість прийти і перевірити списки до дня виборів цілком достатня для реалізації виборчих прав.

Одною з інновацій запропонованих експертами можна вважати створення в ДВК лічильної комісії з складу її членів. Обов’язком якої було б підрахунок бюлетенів, однак ця частина комісії в день виборів приступає до роботи лише після закриття дільниць. Основний склад комісії, який провів день голосування – відпочиває.

Усі думки висловленні під час заходу увійдуть до загального аналітичного звіту за підсумками громадських обговорень, який буде передано до Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, іншим зацікавленим установам та особам.


Громадський консорціум виборчих ініціатив


Контактна особа: виконавчий директор ДОВ ВГО КВУ Станіслав Жолудєв,

м.тел.: 050 520 08 46.  

П'ятниця, 18 листопада 2011, 16:02

Теґи

: громадське обговорення, вибори народних депутатів України


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,18650698661804 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_5q95i4unne3mlrng7h9258ic14, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0