Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Северінсен: двопартійна система в Україні призведе до поляризації


Україні потрібен закон про вибори, який дозволив би виборцям контролювати обраних депутатів. Про це заявила колишня співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен на зустрічі з українською громадськістю.

 

Попередній закон про вибори депутатів парламенту не дозволяв виборцям робити свідомий вибір серед політичних партій, оскільки партійні списки були закритими й контролювалися партійними зверхниками, зазначила Ганне Северінсен.

Не набагато кращим вона вважає і той закон, який існував раніше. Оскільки тоді, на її думку, обраний за мажоритарною системою кандидат міг перейти до владного табору й жодним чином не відповідати за свою опозиційну виборчу програму.

Важливість політичної конкуренції

"Я не можу вказувати вам, яка політична система є для України кращою, але виборці в умовах демократії мають право впливати на обраних ними людей", - сказала Северінсен.

Екс-співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ також наголосила на важливості політичної конкуренції. Вона назвала нормальним такий стан політичної системи, коли політичні сили, що перебувають при владі,  після виборів можуть стати опозицією, і навпаки, теперішня опозиція - здобути симпатії виборців і прийти до влади.

Не мавпуйте двопартійну систему

Водночас, Северінсен застерегла  Україну від мавпування американської двопартійної політичної моделі. "Двопартійна система в умовах України загрожує поляризацією суспільства та поділу його на два непримиренні табори, наприклад, за територіальною ознакою: на схід та захід", – застерегла європейська гостя.

Северінсен звернула увагу на те, що в Україні існує багато точок зору на вирішення нагальних суспільно-політичних проблем. Це, на її думку, має віддзеркалюватися в розмаїтті політичного ландшафту держави.

DW
 

П'ятниця, 18 листопада 2011, 16:25

Теґи

: міжнародні рекомендації, вибори народних депутатів України


 
     


0 коментарів


Зареєструйтеся, щоб мати змогу залишати коментарі


E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Голосування на дому, що для цього потрібно»Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:12

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,19253206253052 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0