При цьому експерт наголосив, що опонентам влади не слід іти на парламентські вибори єдиним списком, оскільки це призведе до певних електоральних втрат.
"Є прості розрахунки: щоб отримати 227 мандатів, потрібно взяти близько 150, а краще 160 мандатів за партійними списками разом різним опозиційним силам. Плюс треба взяти близько 80 мандатів ще за мажоритарними округами. Це в принципі можна зробити. Однак, за моїми оцінками,опозиція на сьогоднішній день може розраховувати на 30-40 мандатів, більш-менш реалістичним є отримання 150-160 мандатів за партійним списком", - підкреслив він, додавши, що необхідною умовою реалізації такого сценарію є проведення конкурентних виборів.
Для того ж, щоб отримати більшість у наступному парламенті, опозиція, за словами В.Фесенка, має домовитися про спільний список кандидатів – мажоритарників в західно-українських округах, центрально-українських округах і в Києві.
"За такої координації дій, якщо буде серйозна цілеспрямована кампанія, якщо нинішня тенденція падіння рейтингів влади продовжуватиметься, а також продовжуватиметься складна соціально-економічна ситуація, тоді шанс буде, однак для цього треба буде дуже серйозно попрацювати", - зауважив політолог.
При цьому В.Фесенко зауважив, що опозиції не варто розраховувати на серйозні результати на Сході та Півдні України.
"Навіть за умови падіння рейтингів влади у опозиції, по-перше, немає сильних мажоритарників, а до того ж власні рейтинги є не дуже високими. На мій погляд, якщо комусь з опозиціонерів вдасться виграти у мажоритарних округах у російськомовних регіонах Сходу та Півдня, це буде сенсація. Хоча один-два округи опозиціонери можуть взяти", - додав він.
Нагадаємо, чергові парламентські вибори відбудуться в Україні 28 жовтня 2011 року.