Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Паралельне балотування оскаржують

Конституційний суд просять визначити конституційність положення, яким допускається одночасне висунення кандидатів у депутати за списком партій та в одномандатних округах.

Звернення направив уповноважений в Україні Європейського комітету прав людини Вадим Гальченко, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на його прес-службу.

У ньому він просить суд дати офіційне тлумачення положень ч.3 ст.3 і ч.5 ст.52 закону "Про вибори народних депутатів України" про одночасне висунення кандидатів за партійними списками і округах.

На думку автора звернення, положеннями ч.5 ст.52 цього закону де-факто встановлюється обмеження на реалізацію рівних виборчих прав кандидатів у народні депутати України за ознакою членства або належності до політичної партії і надаються привілеї депутатам-списочникам.

Це, вважає уповноважений, не узгоджується з положенням ч.3 ст. 3 закону, суперечить ч.1, ч.2 ст.24 Конституції та міжнародним стандартам у галузі прав людини.

У своєму зверненні Гальченко просить КС розглянути подане конституційне звернення невідкладно, оскільки в Україну наближається виборча кампанія.

Як відомо, новим законом про вибори народних депутатів, який вступив в силу в грудні 2011 року, дозволяється балотуватися як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі одночасно.

"Українська правда"Четвер, 23 лютого 2012, 21:31

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,1101188659668 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: open(/var/tmp//sess_i791j9gdgrcqavm6m5kc8bi195, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0