Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Кличко вимагає аби нардепи призначили вибори мера Києва

Фракція "УДАР Віталія Кличка" в Київраді звертається до Верховної Ради з вимогою припинити протиправну бездіяльність та призначити вибори Київського міського голови. Про це зазначив лідер партії "УДАР" Віталій Кличко під час сесії Київської міської ради, повідомили УНН в прес-службі політсили.
За словами політика, чотири роки тому кияни обирали на позачергових виборах Київського міського голову та депутатів Київради. "Рівно 4 роки тому кияни обирали на позачергових виборах Київського міського голову та депутатів Київради. Відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції України в редакції на час проведення позачергових виборів, Київського міського голову обирали терміном на 4 роки. Зважаючи, що вибори були позачерговими, чергові вибори Київського міського голови та депутатів Київради мали бути оголошені 31 жовтня 2010 року. Втім, місто Київ було незаконно вилучено з виборчого процесу", – йдеться в заяві Кличка.

За словами політика,Черновецький вступив на посаду 3 червня 2008 року, відтак саме з цього дня у 2012 році за ч. 1 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Київський міський голова Леонід Черновецький є нелегітимним та не має законних підстав виконувати свої повноваження.

"За звичною практикою, чергові вибори призначаються за 60 днів до дня закінчення повноважень міського голови. Але Верховна Рада України сьогодні свідомо не приймає такого рішення, чим демонструє зневагу до киян та руйнує місцеве самоврядування у столиці", - йдеться в заяві Кличка.

"Відповідно до рішень Конституційного Суду України від 18 листопада 2010 №3-в, від 28 квітня 2009 №8-рп та від 10 червня 2009 №14-рп періодичність проведення виборів до органів місцевого самоврядування, строк їхніх повноважень є вагомими чинниками демократії, важливим інститутом гарантії реалізації виборчих прав громадян. Призначення виборів за наявності законних підстав має для Верховної Ради України обов’язків характер. Відміна виборів до органів місцевого самоврядування чи перенесення строків їх проведення є порушенням прав громадян", - наголошує Кличко.

"Наша фракція вважає неприпустимою практику підміни Закону політичною доцільністю. Вибори Київського міського голови мали пройти не пізніше останньої неділі травня 2012 року. Тому фракція "УДАР Віталія Кличка" сьогодні звертається до Верховної Ради з вимогою припинити протиправну бездіяльність та призначити вибори Київського міського голови", - йдеться в заяві Кличка.


Українські Національні НовиниЧетвер, 24 травня 2012, 12:21

Теґ

: вибори мера Києва


 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення» Вівторок, 9 жовтня 2012, 1:18

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,10764789581299 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0