Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Передвиборчий адмінресурс в Київській області


Специфіка Київської області полягає в тому, що ця область є столичною і тут перетинаються інтереси обласної та центральної влади, що посилює конкуренцію за мажоритарні округи в середені Партії регіонів. У зв`язку з тим, що в Київській області велика електоральна підтримка Юлії Тимошенко, а влада поставила завдання перемогти на виборах, виникла проблема як досягти перемоги.  Перший варіант перемоги, який вже відпрацьований в Київській області  на місцевих виборах замість вибулих  – це недопустити серьозних конкурентів від опозиції по мажоритарці  на етапі їх реєстрації.     Якщо влада піде таким шляхом, то вона може наразитися на великі неприємності. Одна справа це місцеві вибори, які проводилися в різний час і у відсутності єдиних кандидатів від опоційних партій, а друга річ це одночасна тотальна дія адмінресурсу проти осіб, яка мають депутатські мандати, свої фракції та вихід на міжнародні інституції, які опікуються спостереженням за виборами у Україні.

Другий шлях це фальсифікація результатів голосування. Останні вибори в місцеві ради показали, що фальсифікувати вибори на дільницях,  де буде купа спостерігачів, в тому числі і міжнародних немає сенсу. Найбільш вдалий варіант, який широко та успішно застосовувся на останніх виборах в Київській області, це спотворення результатів голосування територіальними виборчими комісіями, які встановлювали підсумки голосування.

Цей шлях краще, але теж небезпечний особливо в умовах, об`єднаної опозиції, яка у відстоюванні своїх голосів та неадекватності судів буде апелювати до міжнародних інститутів. І за все це буде відповідати не губернатор, а сам Віктор Янукович, імідж якого, як демократичного Президента,   серед міжнародної  спільноти  падає. За таких обставин дуже вирогідно, що Презедент найбільш зацікавлений у чесних виборах і буде всіляко налаштовувати на це губернаторів.

Таким чином, можна сподіватися на чесні вибори. А чесно вибори можна виграти, коли є достойні кандидати на противагу кандидатам від опозиції і їх багато на кожному окрузі,  навіть декілько одночасно, але  неофіційно від Партії регіонів.   А завдання адмінресурсу в цьому випадку буде одна - провести потужну агітацію за всіх кандидатів від влади. Голоси розтягнуться і хтось з провладних кандидатів набере більше і виграє вибори. Ось тут як раз буде в нагоді внутрішня конкуренція в Партії регіонів. Наприклад, по Узинському округу, який охоплює 5 з половиною  аграрних районів, в тому числі і Білоцерківський,  вже вимальовуються дуже потужні кандидати від влади. Двоє з них це поважні та успішні господарники. Депутати Київської обласної ради -  знанні в окрузі Іван Шилов та Віталій Гудзенко, який очолював Київську обласну організацію «Фронту змін» до об`єднання її з Партією регіонів. Третій кандидат теж не аби який, а одна єдина жінка в Україні - міліцейский генерал Тетяна Подашевська. Скільки голосів після голосування за цю  чудову трійку залишиться опозиції важко сказати.

Інша річ, чи погодяться серьозні кандидати йти на вибори, кидати не малі кошти в такий непевний розклад без гарантій  та особистої підпримки адмінресурсу, який на троїх не ділиться? І чи знайдеться в інших округах такій набір популярних кандидатів?

На сьогодні це питання в Київській області вирішується дуже складно і проблема не стільки в кандидатах, скільки в тих особах, які на вищих шаблях влади зацікавлені провести в парламент саме своїх представниів та забезпечити свій вплив на майбутню фракцію Партії регіонів. Розірвання адмінресурсу в регіональному та центральному напрямках може зіграти злий жарт  на виборах з Партією  Регіонів у Київській області.

Четвер, 31 травня 2012, 17:08

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Учасники процесу реформування

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 4,2281591892242 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0