Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Через змішану систему виборів Рада може залишитися без жінок

Через змішану систему виборів у Верховній Раді може скоротитися кількість жінок-депутатів, прогнозують у ЦВК. При пропорційній виборчій системі набагато легше на законодавчому рівні встановити умови для появи більшої кількості жінок у парламенті.

Змішана система виборів може призвести до зменшення числа жінок-депутатів у Верховній Раді. Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. 

«На жаль, умови до зменшення є, оскільки з'являється мажоритарна складова, і половина депутатів обирається у мажоритарних округах», — сказав заступник голови ЦВК.
Він також зазначив, що при пропорційній виборчій системі набагато легше на законодавчому рівні встановити умови для появи більшої кількості жінок у парламенті.

«При мажоритарній складовій це зробити важче, оскільки виборців не можна змусити проголосувати за того чи іншого кандидата», — сказав він.

Він зазначив, що законодавець «може поставити вимогу політичній партії, щоб, наприклад, в мажоритарних округах із 225 кандидатів по 20% було представників іншої статі серед висунутих партією кандидатів».

«На жаль, виборче законодавство і, зокрема, закон про вибори народних депутатів, питання гендерної рівності не піднімає», — сказав він.

За його словами, це питання зачіпає лише законопроект виборчого кодексу, в якому відображені моменти квотування представників двох статей, проте «немає політичної волі взагалі навіть його обговорювати, я не кажу приймати».

Раніше народний депутат (НУ-НС) Ірина Геращенко заявляла, що в нинішній Верховній Раді представлено лише 8% жінок.

«Якщо політичні партії не будуть сприяти участі у виборах жінок-кандидатів (шляхом введення добровільних квот), то рівень представництва жінок не тільки істотно не підвищиться, а може і далі знизитися», — вважає вона

Згідно з новим законом про вибори народних депутатів, 250 парламентаріїв будуть обрані за партійними списками і ще 250 — за мажоритарними округами. Верховну Раду нинішнього скликання обрано за пропорційною системою, тобто за партійними списками.

Газета - "Дзеркало тижня". УкраїнаЧетвер, 31 травня 2012, 17:53

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Новини

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,17026400566101 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0