Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Списки виборців: основні новели закону

Головна відмінність нового закону від попередніх редакцій: у виборчих комісій більше немає компетенції ухвалювати рішення про внесенні змін до списків виборців. Такі рішення приймає тільки керівник органу ведення реєстру виборців (у порядку статей 19, 20 Закону України «Про державний реєстр виборців) і місцевий суд (у порядку статті 173 КАСУ). До повноважень окружних виборчих комісій (далі - ОВК) взагалі не віднесені які-небудь питання, пов'язані зі списками виборців, а дільничні виборчі комісії (далі ДВК) здійснюють щодо них суто технічні функції. А саме:

- забезпечують виборцям можливість для ознайомлення з попереднім списком;

- розносять виборцям іменні запрошення;

- приймають заяви виборців і передають їх для розгляду в органи ведення реєстру (далі ОВР);

- вносять зміни в уточнені списки на підставі рішень судів або повідомлень ОВР;

- виправляють технічні описки в списку в день голосування.

Третій з перерахованих пунктів - явний рудимент, що лише  ускладнює процес.

Таке зменшення повноважень виборчкомів дозволить виключити самий гострий конфлікт попередніх виборчих кампаній - спори про можливість або неможливість включати виборців у списки рішенням ДВК у день голосування. Тепер ДВК таке рішення не може прийняти не тільки в день голосування, але й у будь-який інший день.

Як і колись на виборах будуть два види списків - попередні й уточнені. Другі відрізняються від перших наявністю додаткової графи, у якій виборці розписуються за одержання бюлетенів.

Попередні списки виготовляються ОВР і передаються ДВК не пізніше 7 жовтня, списки передаються в будинку, де розташований ОВР. ОВК у передачі списків не бере участь, самих списків в ОВК немає.

Наступного дня після одержання списку ДВК повинна забезпечити виборцям можливість ознайомитися з ним. І на протязі п'яти днів після одержання попереднього списку, до 12 жовтня включно члени ДВК повинні рознести виборцям іменні запрошення.

Заява про уточнення попереднього списку, а саме про включення або виключення зі списку себе  особисто або інших осіб, а також про наявність або відсутність відміток про постійну

нездатність виборця самостійно пересуватися (далі «нсп»), виборець може подати в ДВК або ОВР за місцем свого проживання не пізніше 22 жовтня. До заяви в ДВК повинні бути прикладені копії документів. Заява подається особисто або, за заявою виборця, що за станом здоров'я не може прийти до ДВК, іншим способом. В ДВК заява про уточнення попереднього списку розглядається протягом 1 дня й передається в ОВР.

Позов про уточнення списку виборців щодо себе або інших осіб виборець може подати в суд не пізніше 25 жовтня, судовий збір за подачу адміністративного позову про уточнення списків не стягується.

Важливо: 26, 27 і 28 жовтня оскаржити неточності в списку виборців неможливо!

З 23 по 25 ОВР виготовляє уточнені списки у двох екземплярах і не пізніше 25 жовтня передає один екземпляр ДВК, другий екземпляр уточненого списку залишається в ОВР.

В уточнений список можуть вноситься зміни, це роблять голова або заступник голови УИК. Але тільки на підставі рішення суду або повідомлення ОВР про внесення змін. У день голосування зміни можуть бути внесені тільки на підставі судового рішення.

У день голосування голова, заступник голови або секретар ДВК виправляють неточності й технічні описки в списку виборців – без будь-якого додаткового рішення.


Олексій Свєтіков, Луганське відділення КВУ

П'ятниця, 22 червня 2012, 13:32

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Аналітика

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,59641909599304 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0