Про проектМапа сайту 

ВИБОРИ в Україні 


RSS
Анонси подійНовиниАналітикаЗаконодавствоМіжнародні документиЗвіти спостерігачівУчасники процесу реформуванняВідео вебінарівФорум

Самоврядування в партійній шкарлупі

Всі вже давно звикли, що владна вертикаль, яка призначається та контролюється  згори може бути суто партійною. Партія, яка привела до влади Президента і сформувала центральні виконавчі органи влади бере на себе відповідальність і тому не тільки має право, а мусить ставити на відповідальні владні посади своїх людей, які підпорядковуються не тільки законам, але і партійній дисципліні по виконанню програмних засад партії по різним напрямкам розвитку країни.

Інша річ місцеве самоврядування, яке не може бути партійним. На місцевому рівні немає  партійних інтересів та суперечок,  наприклад, в якому політичному напрямку рухатися. На місцевому рівні є тільки інтереси територіальної громади і вони за своєю природою не є політичними і тим паче ідеологічними. Інтереси територіальної громади по великому рахунку зводяться до надання мешканцям міст сіл та селищ якісних послуг. Цим і мають опікуватися міські, сільські та селищні голови незалежно від їхньої партійної приналежності .

Згідно Закону про місцеве самоврядування в Україні, сільський, селищний, міський голова не то що на  своєму робочому місті, а і взагалі  не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в  тому  числі  на громадських засадах. Тобто, вони не можуть очолювати не тільки партійні осередки,  а навіть і громадські організації.

Також вони не мають право використовувати свої кабінети, які утримуються за рахунок коштів територіальної громади у цілях не пов’язаних з виконанням своїх службових обов’язків.  

Не знаю як в інших областях,  а на Київщині чим ближче до виборів тим більше сільських, селищних, міських голів стають членами Партії регіонів, очолюють партійні осередки цієї партії та з голів територіальних громад перетворюються у керівників громадських приймалень Партії регіонів. Останнє взагалі є повним абсурдом. Партійні громадські приймальні є додатковою інстанцією, яка допомагає членам територіальної громади вирішити свої питання, якщо їх не хоче або не може вирішити місцева влада, яку очолює   сільський, селищний або міський голова.

Наприклад в селі Засупоївка Яготинського району Київської області сільський голова Бондаренко Віктор Васильович є членом Партії регіонів, очолює сільський осередок цієї партії та працює в кабінеті сільського голови керівником громадської приймальні. Якщо він приймає мешканців села не як сільський голова, а як керівник партійного осередку або керівник громадської приймальні,  то виходить він не в змозі вирішити проблеми своїх селян як сільський голова. Навіщо тоді місцеве самоврядування якщо без допомоги партійних структур сільський голова не може вирішити проблеми членів своєї територіальної громади та надати їм якісні послуги?

А стоїть за всім цим дуже проста річ.  Партії влади треба перемога на виборах і в агітаційному плані їй треба надіти на самоврядування свою партійну шкарлупу, щоб показати на місцях свою турботу про простих громадян, що їх проблеми вирішує не система місцевого самоврядування, а тільки Партія регіонів. Це нечесна гра, хоча б в тому сенсі, що при цьому використовуються матеріальні та організаційні ресурси місцевого самоврядування, тобто самої територіальної громади.


Голова Київського обласного відділення КВУ,

Юрій Бут

Четвер, 26 липня 2012, 12:55

 
     

E-mail редакції: editor@cvu.kiev.ua
Webmaster: punosound@gmail.com

Аналітика

Важливо

Відео коментар

«Порушення виборчих прав та способи їх захисту»Вівторок, 9 жовтня 2012, 0:57

Список теґів

Авторизація

 
   Забули пароль?
    Реєстрація

Сторінку оброблено за 0,97029185295105 секунди

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України
Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0